a

Asrın felaketinde, Bergama tek yürek oldu

Lider Koştu, yaptığı açıklama ile yardım kampanyasına katılanlara teşekkür etti

Kahramanmaraş’ta meydana gelen zelzelelerin akabinde tüm yurtta olduğu üzere Bergama’da da başlatılan yardım kampanyasına az çok demeden katılan, materyallerin hazırlanması esnasında istekli ve misyonlu olarak çalışan herkese Belediye Lideri Hakan Koştu, yaptığı açıklama ile teşekkür etti.

İlçe Kaymakamlığı, Belediye, Kızılay ve sivil toplum kuruluşları işbirliğinde düzenlenen yardım kampanyası ile ilgili bir açıklama yapan Bergama Belediye Lideri Hakan Koştu, “Tüm Dünya’da Asrın Felaketi olarak nitelenen canımızı acıtan bu sarsıntının birinci saatlerinden itibaren tüm yurtta olduğu üzere kadim kentimiz Bergama’mızda da gösterilen birlik ve beraberlik için, her bir hemşehrimi ve bilhassa gençlerimizi canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

BAŞKAN KOŞTU; “SÜRATLE KOORDİNE OLDUK, 29 TIR DOLUSU MALZEMEYİ SARSINTI BÖLGESİ’NE GÖNDERDİK”

Peş peşe meydana gelen bu iki sarsıntı sonrasında tüm ülkede olduğu üzere kadim kent Bergama’da da adeta seferberlik ilan edildiğine açıklamasında dikkat çeken Belediye Lideri Hakan Koştu, “7’den 77’ye tüm hemşehrilerimizle biz olmayı başardık. İlçe Kaymakamlığımız, Belediyemiz, Resmi-Sivil Toplum Kuruluşlarımız ile çocuğundan gencine, yetişkininden yaşlısına tüm hemşehrilerimiz sarsıntı bölgesine gidecek yardımlar için tek yürek oldu. Saatler içinde koordine olarak Belediyemiz hoparlörleri başta olmak üzere Belediyemiz, Kaymakamlığımız, Kızılayımız, Kurum ve Kuruluşlarımız toplumsal paylaşım ağlarından aralıksız yaptığı paylaşımlar ile halkımız yardım kampanyasına büyük teveccüh gösterdi. Kısa müddette hemşehrilerimiz zelzele bölgelerinde muhtaçlık duyulan battaniye, ısıtıcı, kuru besin, bebek bezi, mama, hijyen gereçleri, ayakkabı, kışlık giysi ile ilgili yardımları topladık. Çok süratli ve profesyonel bir halde toplanan yardımları, cinsine nazaran tasnifleyip kolilere koyarak vakit kaybetmeden yola çıkardık. Acımız ne kadar büyük olursa olsun devlet-millet el ele vererek bütün bu zahmetlerin üstesinden gelineceğini bir defa daha gösterdik. Bu yaraya merhem olmak için, zelzelenin birinci gününden itibaren elde, avuçta ne varsa depremzede kardeşiyle paylaşmak için koşan herkese şükranlarımı sunuyorum. Zelzelenin birinci saatlerinden itibaren kara kışa, soğuk havaya, uykusuzluğa ve daha pek çok zorluğa karşın, sarsıntı bölgelerine koşarcasına giden, canını hiçe sayıp çaba gösteren tüm takımları, isimsiz kahramanları, gönüllüleri, gereç taşıyan tır sürücülerini, yardım materyallerini getireni, tasnif çalışmalarına katılan her bir hemşehrimi gönülden kutluyorum. Allah her birisinden razı olsun” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Başkan Dündar, afet bölgesindeki çalışmaları yerinde inceledi