a

Artvin’de bin 800 rakımlı köyde kamp keyfi

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Artvin’de çeşitli meslek kümelerinde vazife yapan tabiat sever çiftler, Korona virüs salgınından uzaklaşmak hafta sonu tatillerini kıymetlendirmek ve ilin hoşluklarını noktasında görüp keşfetmek için Maden köyünde kamp kurdular.


Artvin merkezden yaklaşık 100 km uzaklıktaki Şavşat Maden köyüne giden tabiat gezginleri gördükleri manzara önünde adeta büyülendi.

Bozulmamış tabiatı, yıllara meydan okuyan ahşap mimarisi gelenek, görenek ve otantik ömrüyle 1800 rakımlı köy tabiat turizmi için biçilmiş kaftan. Her konumu munfasıl bir sıklığa sahip köy, karagölleri anımsatan gölleri, keşfedilmeyi bekleyen şelaleleri ve endemik bitki çeşitlerinin yanı sıra zambaklar da tabiat gezginlerine başka bir görsellik sunuyor.


Tabiat severler, köy sakinlerinden İsmail Cahit Düzgün’ün rehberliği eşliğinde köyün 2500 rakımlı dağı eteklerinde çam ağaçları arasında çadır kurup tabiatın keyfini çıkarırken, çobanlık yapan köylülerle sohbet edip köy yaşantısıyla ilgili haber edindiler.

Kampın en minik üyeleri

Kampın en minik üyeleri Göknur-Vedat Yavuz çiftinin 2 yaşında Berra ile 5 aylık Asel olurken, Göknur Yavuz, kızı Berra 2 aylık iken ilk kamplarını yaptıklarını belirterek çocuklu ailelerinde tabiata çıkması konusunda davette bulundu. Yavuz “Biri 5 aylık başkası 25 aylık iki evladımızla kampa geldik. Yağmur, dolu, fırtına biraz zorlasa da tulumlarla bir şekilde çocuklarımızı koruma ettik. Güneşli bir güne uyandık. Çok hoş iki gün geçirdik. Çocuklarınızı gezdirin tabiata çıkartın. Yeşille, tabiatla, hayvanlarla, börtü böcekle büyüsünler” dedi.

Artvin Ağız ve Diş Sıhhati Hastanesi’nde röntgen teknikeri olarak vazife yapan Kenan Uygur ise hava koşullarının berbat olacağını bile bile farklı bir deneyim yaşamak için kampa geldiklerini vurgulayarak fırtına ve doluya karşın kamptan vazgeçmediklerini söyledi

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Eşi, Ufuk Bayraktar’ın ihanet bildirilerini ifşa etti