a
  • Haberyum
  • Ekonomi
  • Artık Kripto Süreçlerinizi Bir Dokunuşla Yapabilirsiniz!

Artık Kripto Süreçlerinizi Bir Dokunuşla Yapabilirsiniz!

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Kripto para birimi ile yapılan süreçleri yetkilendiren Keycard, NFC donanımı ile birleştirilmiş kredi kartı boyutlarında bir donanım cüzdanıdır. İleride daha fazla entregrasyon özelliklerine sahip olması planlanan cüzdan an itibarıyla bir şahsi iletileşme pratiği, cüzdan, Status pratiği ve bir DeFi tarayıcısı ile entegrasyona sahip.

Geçtiğimiz günlerde Keycard geliştirici ekibi, Android, iOS ve Go için bir tatbik programlama arayüzü (API) ve bir yazılım geliştirme kiti (SDK) yayınladı. Bunun sayesinde, geliştiriciler rastgele bir kimlik doğrulaması gerektiren tatbike Keycard entegrasyonu sağlayabilecek.

Donanım Cüzdanları Ve Güvenlik Bildiğiniz üzere hayatımız dijitalleştikçe, yaşadığımız güvenlik açıkları fazlalaştı. Bu durum ile birlikte kripto paralar ile ilgileniyorsanız, hesabınıza erişiminiz kişisel anahtarlar ile sağlanmakta. Hususî anahtarlarınızı saklamak için en inançlı seçeneklerden biri ise donanım cüzdanları. Şu an piyasada aralarında seçim yapabileceğiniz bir çok donanım cüzdanı var. Tek yapmanız gereken ufak bir araştırma ile bu cüzdanların size neler sağladığını öğrenmek.

Gelgelelim, donanım cüzdanları ile mobil cihazlar ve bilgisayarlar arasında anahtar paylaşma, yahut süreçleri yetkilendirme usulleri büyük farklılıklar gösteriyor. İlk zamanlarda USB teknolojisi ile temas kuran cüzdanlar günümüze kadar Bluetooth teknolojisi ve geçtiğimiz günlerde NGRAVE’in tanıtımını yaptığı QR kodlar ile ilişki kurmaya başladı.

Keycard ise, dala yeni bir soluk getirerek NFC teknolojisini bünyesinde barındırıyor. Kredi kartı boyutundaki cüzdanı, mobil cihazınıza dokundurarak süreç salahiyetini anında verebilirsiniz.

Keycard, aynı zamanda Status pratiğini geliştiren, Status Network tarafından üretiliyor. Status pratiği, hususî iletileşme pratiğini, ERC-20 ve ERC721 tokenlerini destekleyen bir Ethereum cüzdanını ve merkezsiz bir Web3 tarayıcısını birleştirerek bünyesinde bulunduruyor.

Bununla birlikte, pratiğin API ve SDK’larını geliştiricilere açması, bu teknolojisini diğer cüzdanlarda ve başka pratiklerde kolaylıkla uygulanabileceği manasına geliyor.

Keykard girişiminin başkanı Guy-Louis Grau, bu teknolojinin tasarrufun sanayi standartı olarak belirlenmesi gerektiğini düşünüyor.

Bildiğiniz üzere, kripto paraların depolanması konusu, internet sahtekarlıklarının arttığı bu periyotta çok kıymetli. Inançlı bir formda kripto paralarınızı depolamak istiyorsanız, paralarınızı borsada yahut çevrimiçi cüzdanlarda bulundurmak bölgesine kendinize bir donanım cüzdanı almanızı tavsiye ediyoruz.

Bu makale ilk olarak Muhabbit’te yayınlanmıştır

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

FC Barcelona Taraftar Token’ları Birinci Günden Rekor Kırdı!