DOLAR

33,0350$% -0.08

EURO

36,0505% 0.06

GRAM ALTIN

2.557,89%-0,10

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

TAM ALTIN

16.608,00%0,67

BİST100

11.064,85%0,37

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a

‘Antalya’nın Kalbi’ artık atıyor

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Koronavirüs önlemleri kapsamında 4 aydır kapatılan lunapark ve tematik parklar İçişleri Bakanlığı genelgesiyle tekrar hizmet vermeye başladı. Denetimli toplumsal hayat kapsamında arilik, maske ve aralık kurallarına uyulması kuralıyla açılan parklardan biri de Türkiye’nin en büyük dönme dolabı özelliğine sahip ‘Heart of Antalya’nın mahal aldığı Aktur Park açıldı. Konyaaltı ilçesi Pınarbaşı Mahallesi Atatürk Bulvarı’nda kurulan ve Antalya’yı bir uçtan sair uca görme imkanı sağlayan 400 ton yükünde, 90 metre yüksekliğindeki dönme dolap ziyaretçi ağırlamaya başladı. Türkiye’nin en büyük, Avrupa’da İngiltere’nin başşehri Londra’daki ‘London Eye- Londra’nın Gözü’den sonra 2. büyük dönme dolabı olan ‘Antalya’nın Kalbi’ artık atmaya başladı. Bir tipini 20 dakikada tamamlayan dönme dolapta 4’ü VIP, 42 örtülü ve klimalı kabin bulunuyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında da kabine girecek kişi sayısı yarı yarıya azaltıldı. VIP kabinler ise doğum günü, evlilik teklifi ve kutlama üzere kişisel yeni konseptiyle eşsiz manzara eşliğinde ziyaretçilerini bekliyor.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK DÖNME DOLABI MİSAFİRLERİNİ BEKLİYOR

Aktur Lunapark Yönetim Şurası Başkan Yardımcısı Seçkin Etke, koronavirüs önlemleri kapsamında 4 aydır örtülü olduklarını anlattı. Etke, “Kapalı olduğumuz zamanlarda gruplarımızın bakımlarını yaptık. Açılış için hazır bir şekilde bekledik. Birebir zamanda sağlık çalışanlarına destek olmak için ‘Sağlık Çalışanlarını Alkışlıyoruz’ diye dönme dolabımızda metinlerimizi yazdık. ‘Lütfen Antalya Sokağa Çıkma’ diye sloganlarla destek verdik. Yeni olağanlaşma adımlarıyla birlikte kapı girişlerinde her gelen misafirin ateşi ölçülecek. Maskesi olmayan kişilere maske tedarik edilecek. Maskesiz girişe müsaade verilmeyecek. İçeri girdikleri zaman gruplarda 1’er buçuk metre arayla bekleyecekler. Gruplara bir dolu bir boş biçiminde binecekler. Dönme dolapta kabinlerimiz aslında 10’ar kişilikti ancak şu an 4’er kişi alacağız. Her kabinden indiklerinde tekrar dezenfekte edeceğiz. VIP kabinlerimiz aslında 4 kişilik onlar uzaklığa uyduğu için 4 kişi binebilecek. Doğum günü ve evlilik teklifleri için VIP kabinlerimiz hazır bir şekilde gelecek misafirlerimizin isteklerine nazaran hazırlık yapabiliyoruz. Artık eskisi üzere tam kapasite çalışmayacağız. Bugün itibarıyla bütün lunaparklar açıldı. Misafirlerimizi ağırlamayı bekliyoruz” diye konuştu.

ÇOCUKLAR LUNAPARKA AKIN ETTİ

Koronavirüs önlemleri kapsamında bir müddet meskende kalan 0-20 yaş arası çocuklar, lunaparkın açılmasıyla birlikte maskelerini takarak sefalı vakit geçirmek için lunaparka geldi. Arkadaşlarıyla birlikte lunaparktaki oyunlarda eğlenmeye gelen Arif Gurpende (14), “Lunaparka eğlenmeye geldik. Karantina döneminde meskende çık sıkıldık. Girişlerde hijyen kuralları var artık. Kapıda ellerimize dezenfektan sıkıp girdik. Her şeye maskeyle biniliyor artık. 5-6 şeye binmeyi düşünüyorum” dedi.

Kerem Can Güngör (14), “Çok sevinçliyiz. 3-4 aydır gizliydi. Antalya’nın Kalbi çok şık görünüyor lakin yükseklik endişem var binmeyi düşünmüyorum. Merak edenler binebilir” diye konuştu. Kız arkadaşı İlayda ise “Karantinada çok sıkıldık. Çok uzun vade konutta kaldık. Baş dağıtmaya eğlenmeye geldik. Kimi kişiler maskeyi çıkarabiliyor fakat hijyen kuralları üst seviyede. Girişte ateşimizi ölçtüler. Dezenfektan sıktık. Her şey pek hijyenik” dedi.

8 yaşındaki ikiz kardeşler Alperen Yılmaz ve Elif Ecrin Yılmaz, lunaparkın açılmasını fırsat bilerek anneleriyle birlikte lunaparkta keyifli dakikalar geçirdi. Lunaparktaki uçaklara binen çocuklar günün tadını çıkardı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Mersin’de plajlar pandemi sonrası en ağır günlerini yaşıyor