a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Antalya Büyükşehir Sağlık Ekipleri Deprem Bölgesinde Görev Başında

Antalya Büyükşehir Sağlık Ekipleri Deprem Bölgesinde Görev Başında

Antalya Büyükşehir Belediyesi sıhhat grupları zelzele bölgesi Hatay’da çalışmalarını ağır formda sürdürüyor. Merkezden uzak kırsal mahallelere dağılan sıhhat grupları yaralılara müdahale ederken, zelzele çadırlarındaki vatandaşlarında sıhhat denetimlerini yapıyor. 

Deprem bölgesi Hatay’da misyonlu Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 11 kişilik sıhhat işçisi yaralara merhem olmayı sürdürüyor. Grupta misyonlu sıhhat çalışanları, 112 ve UMKE ile ortaklaşa çalışarak enkazdan sağ kurtarılan depremzedelere birinci müdahaleyi yaparak sahra hastanelerine nakillerini gerçekleştirdi. 

PARAMEDİK VE HEMŞİRELER MİSYON BAŞINDA

Moloz yığınları altında çalışma yapan arama kurtarma takımlarına de takviye veren Antalya Büyükşehir Belediyesi sıhhat grupları tozdan etkilenen kurtarma takımlarının gözlerine ve burunlarına damla sıkarak onları bir nebze de olsa rahatlatarak çalışmalara devam etmelerini sağladı. 

KURTARMA GRUPLARINA YERİNDE MÜDAHALE

Ekipte misyonlu paramedik Süheyla Erol çalışmalarda vazife alan arama kurtarma işçisinin de vakit zaman ağır çalışmaya bağlı tansiyon düşmesi üzere durumlarla karşı karşıya kaldığını belirterek onlara da birinci müdahaleyi gerçekleştirdiklerini söyledi. Enkazda meydana gelen yaralanmalara da müdahale eden Antalya Büyükşehir Belediyesi paramedik ve hemşireleri pansuman ve dikiş üzere birinci müdahaleleri gerçekleştirdi. 

YARALI DEPREMZEDELERE MÜDAHALE

Antalya Büyükşehir Belediyesi hasta nakil ambulansı ile merkezden uzak kırsal mahallelere dağılan sıhhat takımları yaralılara müdahale ederken, ilaç takviyesinde de bulundu. Sıhhat takımları ayrıyeten kurulan çadır kentlerde de depremzedelerin sıhhat denetimlerini yaparak, gerekli müdahaleleri gerçekleştiriyor.  

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Gölcük Belediyesi Deprem Bölgesinde Çalışmalara Devam Ediyor