a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Antalya Büyükşehir Belediyesi Hatay’dan sonra Gaziantep’in de yaralarını saracak

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hatay’dan sonra Gaziantep’in de yaralarını saracak

Kahramanmaraş merkezli zelzelenin en çok hasar verdiği yerlerden biri olan Hatay’da birinci günden bu yana arama kurtarma, su temini, aşevi, çadırkent, sıhhat hizmetleri üzere pek çok hususta takviye veren Antalya Büyükşehir Belediyesi artık de Gaziantep’in yaralarını saracak. Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Şubat Ayı Devam toplantısında meclise bilgi veren Lider Muhittin Böcek, Gaziantep’teki depremzede kardeşlerimizin de yaralarını sarmak için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi. 

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı devam toplantısı Lider Muhittin Böcek başkanlığında yapıldı. 35 gündem hususuyla toplanan mecliste Lider Muhittin Böcek zelzeleyle ilgili çalışmalar hakkında meclisi bilgilendirdi. 

YARALARIMIZI SARACAĞIZ

Bugün itibariyle 133 bin 429 kayıtlı depremzede vatandaşın Antalya’ya geldiğini söyleyen Lider Muhittin Böcek, 67 bin 604 kişinin otellerde, 14 bin 99 kişinin misafirhane ve yurtlarda kaldığını söyledi. Lider Böcek,  39 bin 876 kişinin de kendi imkanlarıyla kente geldiğini belirterek, “Başkan Böcek, “Dayanışma, birlik ve beraberlik içerisinde inşallah yaralarımızı saracağız” dedi.

GAZİANTEP’TE DE GEREKLİ ÇALIŞMA YAPILACAK

Cumhuriyet Halk Partili Büyükşehir Belediyelerinin zelzeleden ziyan gören vilayetlere yardım edeceğini söyleyen Lider Böcek, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin de Gaziantepli depremzede vatandaşların yaralarını sarmak üzere görevlendirildiğini belirtti. Lider Böcek, “Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak bize Gaziantep misyonu verildi. Daha evvel Hatay’da devam eden çalışmalarımızı anlatmıştım. İnşallah Gaziantep’te de gerekli çalışmayı yapacağız. Gerekli hazırlıklarımızı yapıyoruz. Gaziantep’te de olacağız ve sizlerle bir arada siyaset üstü bir çalışma yapacağız Büyükten küçüğe takviye olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Başkan Erkiş Yardım Çalışmalarını İnceledi