a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Antalya Büyükşehir Belediyesi Hatay’da cenazeleri defnediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hatay’da cenazeleri defnediyor

Zelzelenin büyük yıkıma uğrattığı Hatay’da arama kurtarma çalışmalarına dayanak veren, depremzedelere sıhhat hizmeti sunan, kente pak su verilmesini sağlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi, depremzedeleri en güç anlarında da yalnız bırakmıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi mezarlık takımları cenaze nakil ve defin süreçlerini gerçekleştiriyor.   

Antalya Büyükşehir Belediyesi, zelzele bölgesine her türlü dayanağı sağlamaya devam ediyor. Sarsıntı bölgesinde bir taraftan arama kurtarma çalışmalarına devam ederken, hayatını kaybedenler ise kimlik tespiti ve teşhis süreçlerinin akabinde defin süreçleri yapılıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü’ne bağlı 40 işçi Hatay’da iki farklı noktada defin süreçleri için çalışıyor. 

24 SAAT CENAZE HİZMETİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Mezarlık Şube Müdürlüğü bin kişilik kefen grubu ile sarsıntının çabucak akabinde Hatay’a ulaştı. Büyükşehir mezarlık takımı, Hatay Toygarlı Defne Asri Mezarlığı ve Merkez Narlıca Mezarlığı’nda savcının defin onayının akabinde 24 saat temeliyle cenaze hizmeti veriyor.  

DİNİ ASILLARA UYGUN DEFİN YAPILIYOR

Büyükşehir takımları dini temellere uygun halde cenazeleri toprağa veriyor. Mezarlık grupları, cenazelerin gideceği vilayetlere nakillerini de gerçekleştiriyor. Takımlar, şu ana kadar 3 bine yakın defin süreci gerçekleştirdi. Taziye çadırları da kuran Antalya Büyükşehir Mezarlık Şube Müdürlüğü takımları, depremzedelerin acısını paylaşarak taziye çadırlarında 1500 kişilik yemek ikramı da yapıyor. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Başkan Atabay Deprem Bölgesine Gitti