a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri hasar tespit çalışmalarında görev alacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri hasar tespit çalışmalarında görev alacak

Sarsıntı afetinin yaşandığı birinci günden itibaren bölgede pek çok alanda yardım ve takviyelerini sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi sarsıntı hasar tespit çalışmalarında da misyon alacak. 

Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan etkilenen vilayetlerden biri olan Osmaniye’de arama kurtarma çalışmalarının sona ermesinin akabinde enkaz kaldırma çalışmaları başladı. Bu çalışmayla birlikte hasarlı binaların tespiti de yapılıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde misyonlu inşaat mühendisi ve inşaat teknikerlerinden oluşan takımlar Osmaniye’ye gitti.

Bir inşat mühendisi ve bir inşaat teknikerinden oluşan toplam 8 kişilik 4 grup, AFAD Başkanlığı koordinesinde Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca yürütülen çalışmalarda vazife alacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi takımları, Osmaniye’de sarsıntıdan ziyan gören binaların az, orta ve ağır hasarlı olup olmadıkları konusunda yapılacak çalışmalara takviye verecek. Yapılacak çalışma sonucu, binaların oturulabilir olup olmadığı ya da yıkılması konusunda karar alınacak.  
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Komşudan Dayanışma ve Destek Sürüyor