a

Almanya’da Filistin’e takviye mitingi

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Tarihi Köln Katedrali önünde “Filistin’e özgürlük” temasıyla düzenlenen mitingde, İsrail’in Gazze’ye yönelik ataklarını protesto eden göstericiler, pankartlar ve Filistin bayrakları taşıdı.

Burada yapılan konuşmalarda ve atılan sloganlarda İsrail hükümetinin Filistin halkına uyguladığı zulüm anlatıldı ve bu zulme sessiz kalıp İsrail’i destekleyen Batılı ülkeler eleştirildi.

Mitinge katılan Ersin Sedefoğlu, İsrail hükümetini eleştirdi. Filistin halkının haklı ve yasal bir savaş yürüttüğünü lisana getiren Sedefoğlu, “Yıllardır toprakları işgal edilmiş durumda. Biz ezilen Filistin halkının yanındayız.” dedi.

Mitinge katılmak için Bonn’dan gelen ve isminin Sirus olduğunu söyleyen gösterici, “Batı Şeria’da İsrail işgaline uğrayan beşerler için sesimizi duyurmak istiyoruz ve bu benim için insani açıdan değerli bir şey. Orada cürüm işleniyor ve oradaki beşerler her gün eziliyor ve işgal altında yaşıyor.” dedi.

Polisin geniş güvenlik tedbirleri aldığı şova, Filistinlilerin yanı sıra Türkler, Almanlar ve öbür ülke vatandaşları da katıldı.

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İsrail’den son dakika kara harekatı açıklaması! Netanyahu resmen ilan etti