a

Alina Boz Olga Boz’a Verdiği Cevapla Yine Gündemde!

Alina Boz Olga Boz‘un kızı; genç jenerasyonun başarılı isimlerinden birisi olarak öne çıkıyor. Kendisini ilk olarak Paramparça dizisindeki Hazal karakteri ile tanımıştık. Üç sezon boyunca deli dolu, şımarık ve hırslı bir karakteri canlandıran Alina Boz; yeteneğiyle herkesin dikkatini çekmişti. Bu dizinin ardından sırasıyla Vatanım Sensin, Elimi Bırakma, Aşk101 gibi dizilerde rol alan Boz; son olarak Maraşlı dizisinde Mahur karakterine hayat veriyor. Paramparça dizisiyle ünlenen genç oyuncu Alina Boz, daha sonra Vatanım Sensin, Elimi Bırakma dizilerinde rol almıştı.

alina boz marasli
alina boz marasli

Alina Boz; özellikle internet dizisi Aşk101’deki karakteriyle başarısını iyice perçinlemiş oldu. 2020 yılının Nisan ayında Netflix’te izleyici ile buluşan Aşk101; yalnızca sekiz bölüm olmasına rağmen hatrı sayılır bir izleyici kitlesi edinmişti. Bu dizide Eda karakterini canlandıran Alina Boz; 2021 yılının Nisan ayında dizinin ikinci sezonunda izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Alina Boz’un babası ise Bulgaristan göçmeni bir Türk. Genç oyuncu, İlkokula başlayana kadar Rusya’da yaşamış lakin ailesinin işleri nedeniyle 7 yaşında İstanbul’a gelmiş. Özel Gökjet Havacılık Lisesi Kabin Hizmetleri Bölümünden mezun olduktan sonra ise oyuncu olmaya karar verip Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümünde okumuş.

Alina Boz Instagram’daki Fotoğrafına Ne Yorum Yazdı?

alina boz olga boz dogum gunu
alina boz olga boz dogum gunu

Alina Boz; oyunculuğu ile göz doldursa da normal hayatında son derece mütevazi bir karaktere sahip! Ailesine ve özellikle annesine son derece düşkün olan oyuncu; geçtiğimiz günlerde Alina Boz Olga Boz ile beraber çekilmiş olduğu fotoğrafını Instagram hesabından takipçileriyle paylaşmıştı. Alina Boz Olga Boz ile siyah beyaz fotoğrafını paylaşan genç isim; bununla yetinmeyerek fotoğrafın altına bir yorum yazmıştı. Ancak, genç oyuncunun bu yorumu Rusça yazmış olması merak uyandırdı. Boz’un birçok takipçisi; Rusça olarak yazılan bu yorumun ne anlama geldiğini merak etti.

Olga Boz’un Doğum Günü

alina bozun annesi olga boz
alina bozun annesi olga boz

Alina Boz’un takipçilerini meraklandırmaya gerek yok! 22 yaşındaki oyuncunun annesi Olga Boz için “mutlu yıllar anne” diye bir not düştüğünü belirtelim! Bir başka deyişle, Alina; annesi Olga Boz’un doğum gününü kutlamak adına böyle bir paylaşım yaptı. Yorum her ne kadar Rusça olsa da Boz’un fotoğrafın yanına koymuş olduğu emojilerden de ne anlatmak istediği belli oluyordu.

alina boz burak deniz
alina boz burak deniz

Alina Boz annesi Olga Boz‘a neden Rusça yorum yaptı diye merak edenlere ise genç kadının annesinin Rus olduğunu hatırlatmalıyız. Annesi Olga Boz Rus iken oyuncunun babası ise Bulgaristan göçmenidir. Alina Boz ise ilkokula dek Rusya’da yaşamış, sonrasında ise Türkiye’ye taşınarak hayatını burada devam ettirmiştir. Genç oyuncu; üniversitede tiyatro eğitimi almaktadır.

alina boz marasli dizisi
alina boz marasli dizisi

Gün günlerde reyting rekoru kıran ATV’nin yeni dizisinde rol alan Zengin bir iş insanının kızını canlandıran Alina Boz, her dizisinde olduğu gibi Maraşlı dizisinde reyting rekoları kırmaya devam ediyor. Güzel oyuncuya, yakışıklı partneri Barış Deniz eşlik ediyor. Kulislerde iki başarı patrneri her ne kadar birbirlerine yakıştırma dedikoduları çıksa da ünlü oyuncular tüm vakitlerini yeni dizilerine ayırıyorlar.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İsmail Demirci’nin başına güneş geçmiş olmalı! Ada satın almış, elektrik bekliyor!