a
  • Haberyum
  • Gündem
  • AK Parti Sözcüsü Çelik’ten Yassıada açıklaması

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten Yassıada açıklaması

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde siyasi hayatı demokrasi ve meşruiyet temeline oturtma hamlelerinin kesintisiz devam ettiğini bildirdi.

Çelik, şunları kaydetti:

“Bir katliam rejimi olan ‘Yassıada rejimi’nin tüm sembolleri yok kararında sayılmaya devam ediliyor. Türk demokrasi tarihine kara leke olarak geçen, milletimizin vicdanında derin yaralar açan Yassıada Kararları’nı ‘yok hükmünde’ sayan kanun teklifi TBMM Genel Konseyi’nde kabul edildi. Ulvî Meclis ‘katliam rejimi’ni mahkum eden güçlü bir karara imza attı.” 

Çelik, paylaşımında, şunları kaydetti:

“Yassıada’nın tarihe ışık tutacak ‘Demokrasi ve Özgürlükler Adası’ olmasıyla ‘Yassıada katliam rejimi’nin mekansal sembolleri mahkum edilmişti. Gazi Meclis’imiz aldığı tarihi kararla ‘Yassıada katliam rejimi’ni hukuksal ve siyasal olarak büsbütün yok etti. Demokrasi tarihimizdeki bu meşum hadisenin hukuken mahkum edilmesinde emeği geçen Gazi Meclis’imizin kıymetli milletvekilleri dünya demokrasi tarihine geçen bir örnek ortaya koydular.”

“Darbeci Yassıada zihniyetinin idam ettiği şehitlerimiz Başbakan Adnan Menderes ile bakanlar Fatin Rüştü Çekişmeli ve Hasan Polatkan’ı rahmetle” andığını tabir eden AK Parti Sözcüsü Çelik, “Gelinen nokta, aziz milletimizin ‘Yassıada katliam rejimi’ne karşı verdiği güçlü ve sabırlı uğraşın zaferidir. Hala Yassıada zihniyetini diriltmeye çalışanlar olduğunu biliyoruz. Milletimizin feraseti Yassıada hayalleri kuran zihniyete geçit vermeyecektir” tabirlerini kullandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Rus iş adamının milyon dolarlık yatı Bodrum’da