a
  • Haberyum
  • Bursa
  • AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, “Tek yürek olarak üstesinden geleceğiz”

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, “Tek yürek olarak üstesinden geleceğiz”

AK Parti Seferihisar İlçe Lideri Ahmet Aydın, beraberindeki Seferihisarlı gönüllüler ile Adıyaman Gölbaşı zelzele bölgesinde depremzede vatandaşları ziyaret etti. Afet bölgesindeki izlenimlerini anlatan Lider Aydın, “Bizler her zorlukla bir arada bir kolaylığın olduğuna inanan bir milletiz. İnşallah tek yürek olarak bu güç günlerin de üstesinden geleceğiz. Türkiye Tek Yürek, Seferihisar Tek Yürek” tabirlerini kullandı.

Beraberindeki Seferihisarlı gönüllüler ile sarsıntıdan etkilenen Adıyaman Gölbaşı’na giden AK Parti Seferihisar İlçe Lideri Ahmet Aydın bölgede afetten etkilenen vatandaşları ziyaret etti. Afet nedeniyle Adıyaman Gölbaşı’nda görevlendirilen Tokat Valisi Numan Hatipoğlu ve İzmir Menderes Kaymakamı Cevat Çelik ile Afet Uyum Merkezi’nde bir ortaya gelen Lider Aydın izlenimlerini aktardı. AFAD uyumunda yürütülen arama kurtarma faaliyetlerinin bir an durmadığını lisana getiren Lider Aydın, “Afet bölgesinde bütün STK’larımız, yurtiçi ve yurtdışından gelen tüm yardım grupları AFAD uyumunda can hıraş bir çaba veriyor. Acımız ne kadar büyük olursa olsun tüm zahmetlerin üstesinden daima birlikte geleceğiz” diye konuştu.

Başkan Aydın bölgedeki gereksinimlerin giderilmesi için, “Adıyaman Gölbaşı’nda vazife yapan Menderes Kaymakamı Cevat Çelik ve Tokat Valisi Numan Hatipoğlu’ndan gereksinim listesi alıp, yakın etrafından iş insanlarının takviyeleriyle bir  yardım tırı oluşturdu.

İzmir Menderes Kaymakamı Cevat Çelik ile ortalarında gerçekleşen konuşmayı anlatan Lider Aydın, “Menderes Kaymakamımız Sayın Cevat Çelik’i Afet Uyum Merkezi’nde bir ortaya geldiğimizde kendisi birinci günden beri bölgede gördüklerini büyük bir his yoğunluğuyla anlattı. Afetin boyutu tahayyül edebileceğimizin çok üstünde. Bugün bunu lakin ve lakin birlik olarak sevgiyle birbirimize sarılarak aşabiliriz. Adıyaman sarsıntının büyük hasara uğrattığı vilayetlerden ve burada köylere ulaşım da oldukça sıkıntı.  Karşısında helikopterin içinden inen Mehmetçiği gören vatandaşın reaksiyonları, bölgeye askeri helikopterle ulaşan Mehmetçiğe vatandaşlar tarafından gösterilen sevginin çok büyük. İşte bu beraberlik duygusu ve bu sevgi yaralarımızı saracak” diye konuştu.

Afet bölgesindeki yardım çalışmalarına katılan herkese teşekkür eden Lider Aydın, “Buradaki herkes isimsiz birer kahraman. Kimi canı kıymetine enkaza giriyor kimi uzak köylere karla kapalı yollara karşın yardım taşıyor kimi ise oradaki kardeşlerimiz bir tas sıcak çorba içebilsin diye tencere kaynatıyor. Herkes gözünü dahi kırpmadan çalışıyor. Adıyaman’da izlenimlerimizden biri de burada ünlü ünsüz kimsenin ayrımı olmadığıydı. Şef Danilo takımıyla Adıyaman’da kurduğu mutfakta depremzedelere ve kurtarma takımlarına yemek pişiriyordu. Biz de orada olduğumuz müddette biraz olsun onlara takviye olmaya çalıştık” dedi.

Başkan Aydın’ın ziyaretlerine dair paylaşılan imgeler afetin boyutunu bir defa daha gözler önüne serdi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Muğla Büyükşehir Deprem Felaketinde Vatandaşlarında Yanında