fbpx
a
reklam

AK Parti sahaya çıkınca!

Uzun süredir muhalefet il başkanları tek kale maça alıştılar. AK Parti ve MHP’nin günlük tartışmaların içine girmemesi ve polemiklerden uzak durması, muhalefete de özgüven verdi.

Uzun süredir muhalefet il başkanları tek kale maça alıştılar. AK Parti ve MHP’nin günlük tartışmaların içine girmemesi ve polemiklerden uzak durması, muhalefete de özgüven verdi. 

Ama gecenin hükmü güneş doğana kadar demişler. 

Bu tek kale maçın seçime kadar gideceğini düşünmüyorlardı herhalde. Yani öyle düşündülerse de öyle olmadığını görmüş oldular. 

AK Parti Bursa’da İl Başkanı Davut Gürkan yönetiminde belediye başkanları, milletvekilleri ve parti teşkilatlara sahaya bir indi pir indi. 

Zatin belediye başkanları ve bir kısım milletvekilleri sahadaydı. Ancak parti teşkilatlarının sahaya inmesi, muhalefete de orda dur saha boş değil mesajı açısından önemli. 

Dahası vatandaş, her zaman olduğu gibi AK Parti’ye gözlerini çevirmiş ve onların ne yapacağını bekliyordu. 

AK Parti her zaman olduğu gibi eş güdümle tüm ilçelerde ve kent merkezinde sahaya inip vatandaşla buluşmaya başladı. 

AK Parti sahaya inince siz de fark ediyorsunuzdur, muhalefet biraz geriye çekildi sanki. 

Daha önce doğru yanlış algı üzerine oynayan ve polemiklerle gündeme gelmeye çalışan muhalefet, şimdi karşılarında bilgiyle belgeyle duran iktidara karşı eli zayıflamış bir şekilde mücadele etmeye çalışıyor. 

Aslında bu süreçte yapıcı ve katkı sağlayıcı politikalarla çok daha fazla yol almaları mümkünken bunun yerine algı ve polemik üzerine gidince, tabi doğruların ortaya çıkma huyu da var taca gitmeleri kaçınılmazdı. Öyle de olmuş görünüyor. 

AK Parti sahada gerçekleri, dünyayı ve yaşananları anlatınca vatandaşın muhalefet ve belli çevrelerin dezenformasyonlara maruz kalması da önlenmiş oluyor. Bunu AK Parti sadece il düzeyinde değil ilçelere de yaymış durumda. 

Yani Bursa’nın 17 ilçesinde tüm teşkilat ve yetkililer sahada birebir vatandaşla bir araya geliyor, onların sorularını yanıtlıyor, akıllarındaki soru işaretlerini ortadan kaldırıyor ve oluşturulmaya çalışılan algıyı paramparça ediyor. 

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala’nın da tam desteği ile Bursa’da seviyesini düşürmeyen, milleti esas alan siyaset önümüzdeki günlerde muhtemelen var olan farkı ortaya çıkaracağı gibi bu farkın açılmasını da sağlayabilir.

Bir süre önceye kadar sadece muhalefet alıp sazı eline vuruyordu teline. 

Notaların doğru olup olmadığının bir önemi olmadan gürültü çıksın yeter tadında. Ama orkestra sahne alınca o seslerin rengi de çıkıveriyor ortaya. 

Sahada AK Parti’ye ilgi alakanın oldukça yüksek olduğunu söyleyelim. Vatandaşların tüm zor şartlara rağmen AK Parti’ye desteğinin ve inancının da sürdüğünü belirtelim. 

Her ne kadar algı anketleri ile AK Parti’nin gerilediğine yönelik bir realite oluşturma çabası olsa da vatandaşın hayatın gerçekleri ile algının gerçeklerini birbirinden ayırabildiğini belirtelim. 

Üstelik daha bu başlangıç. Tüm dünya da olduğu gibi Türkiye’de de milliyetçi ve milli değerlerin önem kazandığı bir dönemden geçilirken, MHP’nin de sahaya inmesiyle Cumhur İttifakı’nın asıl gücünü göstereceğini bekleyebiliriz.  

Nitekim tüm algı yönetimlerine rağmen Bursa’da Cumhur İttifakının belediyelerinin hizmet üretirken, muhalefet belediyelerinin ortaya icraat koyamamaları, anlatacak bir iş yapamamaları da vatandaşın gözünden kaçmıyor. 

Muhalefetin daha çok çalışması lazım çok. Belli ki enerji var ama enerjiyi doğru kullanma sıkıntısı var. Bazen taklit etmek de başarıdır. 

Cumhur İttifakının adımlarını ve yaptıklarını iyi değerlendirmeli ve iyi analiz etmeli muhalefet. Onlardan ileri ting tang yapmalı. 

Yoksa bu maç son düdüğe bile kalmadan farka gider. 

Bu da muhalefete bizim bir hizmetimiz olsun.

Daha çok ders çalışın, sağlamasını yapmadığınız politika ile sahaya çıkıp üstünüze güldürmeyin milleti…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bakkal amcalar Örs’e tepkili Muhalifler de ‘değişim’ istiyor

HIZLI YORUM YAP