a
  • Haberyum
  • Dünya
  • Ailede kitap bunalımı: Trump’ın kardeşi, yeğeninin skandal haberler içeren kitabının çıkmaması için duruşmaya başvurdu

Ailede kitap bunalımı: Trump’ın kardeşi, yeğeninin skandal haberler içeren kitabının çıkmaması için duruşmaya başvurdu

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

ABD Başkanı Donald Trump’ın kardeşi Robert Trump, New York Kent Duruşması’na yaptığı müracaatta, yeğeni Mary Trump’ın ‘Aşırı Fazla ve Hiç Yerinde Değil: Ailem Dünyanın En Tehlikeli Adamını Nasıl Yarattı’ (Too Much and Never Enough: How My Family Created the World’s Most Dangerous Man) isimli kitabının yayımlanmasının engellenmesi talebinde bulundu.

Mahkeme belgelerine nazaran, Robert Trump’ın avukatları, “1990’lı yılların ahir Mary Trump’ın ve oburlarının, herkes tıpkı fikirde olmadığı müddetçe dava veya ilişkileriyle ilgili hiçbir şey yayımlamayacaklarını içeren bir uzlaşma anlaşması imzaladıklarını” argüman etti.

Belgelerde saklılığın, uzlaşma anlaşmasının mahiyeti olduğu vurgulandı.

‘Amerikan halkının gerçekleri bilmelerini istemiyorlar’

Mary Trump’ın avukatı Theodore Boutrous Jr yaptığı açıklamada, “Başkan Trump ve kardeşleri, kamu için kıymetli olan hususların ele alınacağı bir kitabı durdurmak istiyor. Bu yasa dışı baskıyı sürdürüyorlar zira Amerikan halkının gerçekleri bilmelerini istemiyorlar” dedi.

Boutrous Jr, duruşmaların bu ‘utanmaz ve mesnetsiz’ teşebbüslere tolerans göstermeyeceğini vurguladı.

Kitabı yayımlayacak yayınevinin açıklaması: Dört gözle bekliyoruz

Kitabı piyasaya sürmesi beklenen Simon&Schuster Yayınevinin Sözcüsü Adam Rothberg de kitabın basılmasını engellemeye yönelik teşebbüslerin başarılı olmayacağını kaydetti.

Rothberg, “Mary Trump, dünya çapında değeri olan kuvvetli ferdî geçmişini yazdı ve biz de onun hikayesini anlatmasına yardımcı olmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Kitabın bu ay içinde yayımlanması bekleniyor

ABD Başkanı Trump’ın yeğeni 55 yaşındaki Mary Trump’ın kaleme aldığı kitabın bu ay içinde yayımlanması bekleniyor.

Uzlaşma anlaşmasının, Trump kardeşlerin babası Fred Trump’ın vasiyetiyle ilgili olarak imzalandığı biliniyordu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İran’da COVID-19 kaynaklı can kaybı 10 bine yaklaştı