a
  • Haberyum
  • Dünya
  • ABD’den son dakika koronavirüs açıklaması: Devir kapanıyor

ABD’den son dakika koronavirüs açıklaması: Devir kapanıyor

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Son dakika haberi… Azar, CNN televizyonunda Jake Tapper’ın sunduğu “State of Union” programında, ülkedeki Kovid-19 salgınına ilişkin son gelişmeleri kıymetlendirdi.

Münhasıran güney ve garp eyaletlerde vaka sayılarının süratli formda arttığına işaret eden Azar, “Ülke şu anda birkaç ay önce pandeminin tepe yaptığı periyottan farklı bir durumda. Aşı ve tedavi çalışmaları ilerliyor gelgelelim salgının yayılmasını yavaşlattığımız devir kapanıyor.” tabirini kullandı.

Herkesin sorumluluk alarak maske ve toplumsal ara kurallarına itaat etmesi gerektiğinin altını çizen Azar, vakaların ülkedeki “normalleşme” sürecine bağlı olarak artışa geçtiği tezlerini da yanıtladı.

Azar, “Vakaların artmasının nedeni olağanlaşma değil. Birçok eyalette sıradanlaşma sürecine şimdi çok yeni başlayan topluluklarda bile vakalar artıyor. Vakaların artış nedenini derinlemesine incelemeliyiz fakat şurası kesinki kendi davranışlarımıza dikkat etmeli, toplumsal arayı koruduğumuz ve maske taktığımızdan emin olmalıyız.” diye konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Dünya genelinde koronavirüsten güzelleşenlerin sayısı 5,5 milyonu geçti