a
  • Haberyum
  • Dünya
  • ABD’deki eylemlere katılan FETÖ’cü Enes’in attığı slogan dikkat çekti!

ABD’deki eylemlere katılan FETÖ’cü Enes’in attığı slogan dikkat çekti!

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

ABD’deki protestolara katılan FETÖ’cü Enes Kanter, “Nefes alamıyorum” şeklinde slogan attı

ABD’de polis şiddetiyle öldürülen George Floyd’un ardından başlayan protestolara katılan FETÖ’cü Enes Kanter’in eylem esnasında Floyd’un son sözleri olan “I can’t breathe” (Nefes alamıyorum) sloganını atması dikkat çekti.

ABD’nin Minneapolis kentinde polisin boğazını diziyle sıkarak nefessiz bıraktığı siyahi George Floyd’un ölümünün ardından başlayan ırkçılık karşıtı gösteriler 6. gününe girdi.

Mineapolis’te başlayan gösteriler ülkenin her yerine yayılırken, protestocular polis merkezlerini, polis araçlarını ve dükkanları yakmaya devam ediyor.

FETÖ’CÜ ENES KANTER’DEN “I CAN’T BREATHE” SLOGANIYLA DESTEK

Boston’daki gösterilere ise FETÖ’nün de destek verdiği ortaya çıktı. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in manevi oğlu olarak da bilinen FETÖ’cü Enes Kanter, protestocular arasına katılarak slogan attı.

ABD'deki protestolara katılan FETÖ'cü Enes Kanter, 'I can't breathe' şeklinde slogan attı

Enes Kanter’in eylemler esnasında, George Floyd’un ölmeden önce söylediği son söz olan “I can’t breathe” (Nefes alamıyorum” sözlerini slogan olarak atması dikkatlerden kaçmadı.

CLINTON İLE YAKIN İLİŞKİLERİ VAR

Trump’ın istifaya davet edildiği protestolara destek veren FETÖ’cü Kanter, Trump’ın eski rakibi Hilary Clinton ile yakın ilişkisiyle biliniyor.

ABD'deki protestolara katılan FETÖ'cü Enes Kanter, 'I can't breathe' şeklinde slogan attı

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Her şey 20 dolarla başladı, toplam 8 dakika sürdü!…