a
  • Haberyum
  • Dünya
  • ABD’de Kovid-19 vakaları artan eyalet sayısı 31’e çıktı

ABD’de Kovid-19 vakaları artan eyalet sayısı 31’e çıktı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Kovid-19 datalarını derleyen John Hopkins Üniversitesine nazaran, önceki hafta artış görülen 15 eyalet sayısının bu hafta itibarıyla 31’e çıktığı belirtildi.

Virüsün artması üzerine en az 12 eyaletin salgın önlemleri kapsamında gizli bulunan ekonomiyi açma sürecini durdurduğu, bazı eyaletlerde de sürecin yavaşlatılarak işletmelerin tasarrufuna yeni sınırlamalar getirildiği kaydedildi.

Salgının artış gösterdiği eyaletlerden Teksas ve California’da 26 Haziran’da barlar tekrar kapatılırken, Florida’da da plajların tasarrufuna yasak getirilmişti.

New York ekonomik açılımı yavaşlatabilir

New York Valisi Andrew Cuomo, ülkenin değişik eyaletlerinde görülen vaka artışları nedeniyle New York’ta gelecek hafta açılması planlanan alışveriş merkezleri ve lokantaların iç mekan kullanım sürecini yavaşlatmayı düşündüklerini belirtti.

Cuomo, New York’ta vaka ve ölü sayısında önemli düşüşler olmasına karşın öbür eyaletlerdeki çarpıcı artışlara dikkati çekerek, “Virüsün tekrar bize bulaştırılmasından kaygılıyım.” sözlerini kullandı.

Worldometer sitesine nazaran, ülkede virüsün en fazla vurduğu eyalet olan New York’ta hala 417 bine yakın vaka, 31 binden fazla can kaybı bulunuyor.

Broadway şovları Ocak 2021’e ertelendi

Öte yandan, Kovid-19 salgını nedeniyle 12 Mart’ta kapılarını seyircilere kapatan New York Broadway şovlarının açılmasının Ocak 2021’e kadar uzatıldığı duyuruldu.

Broadway Yapımcıları Başkanı Thomas Schumacher, “Oyuncularımızın ve seyircilerimizin güvenliği önceliğimizdir. Sahneye çıkmanın inançlı olacağı günleri bekliyoruz.” tabirlerini paylaştı.

Açılışı üçüncü defa ertelenen Broadway şovlarının ilk defa 7 Haziran’da, daha sonra da 6 Eylül’de açılacağı duyurulmuştu.

Geçen yıl 1,8 milyar dolar gelir elde ettiği kaydedilen Broadway şovları yaklaşık 15 milyon seyirciye ulaşıyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

AB, Rusya’ya yaptırımları uzattı