a

1 Sene Gerçekten 52 Hafta mı? 1 Yıl Kaç Hafta?

1 yıl kaç hafta? Kaç hafta 1 yıl eder? İkisi aynı gibi sanki ama olsun! Fazla soru göz çıkarmaz! ?

Bir yıl kaç hafta? Sorusunun cevabı okula başlar başlamaz öğrendiğimiz ilk şeyler arasındaydı, hatırlarsanız. ‘Şimdi o köprünün altından çok sular aktı.’ Dediğinizi duyar gibiyiz.

Günler günleri kovaladı, haftalar birbirini izledi, aylar birbiri ardına geldi. Çok seneler geçti. Dönen yok seferinden. Neyse, arabeske bağlamayalım ve konumuza geri dönelim:

Bir Yil Kac Haftadir
Bir Yil Kac Haftadir

Bir Yıl Kaç Haftadır?

Bu soruya teknik olarak; ‘1 yıl tamı tamına 52,177457 haftadır.’ Şeklinde cevap verebiliriz. ‘Küsuratları sevmem, bozuk paralarla uğraşamam.’ Diyorsanız size net bir hesap verelim: Bir yıl 52 haftadır.

Bu küçük bilgi her yerde işinize yarar. Şafak hesaplaması yaparken kullanabilirsiniz meselâ. ‘Aman ya, önümüzde daha 52 hafta var. Hallederiz.’ Diye düşünerek sınavlara çalışmayı gönül rahatlığıyla erteleyebilirsiniz. (!)

Tabii ki bu, işin esprisi. 52 hafta göz açıp kapayıncaya kadar geçiveriyor. İnsan geriye baktığında bu kadar zamanın nasıl su gibi aktığına şaşırıyor ve her saniye ömründen biraz daha eksildiği gerçeğiyle yüzleşiyor.

Koskoca bir yılı ziyan etmek istemiyorsak, zamanımızı verimli değerlendirmek için günlük, haftalık ve aylık takvimler oluşturmamız gerekiyor. Planlı bir yaşam tarzı daima başarıyı getiriyor.

1 Yil Kac Hafta Eder Diye Hesapladim 48 Cikti Nasil Oluyor
1 Yil Kac Hafta Eder Diye Hesapladim 48 Cikti Nasil Oluyor

1 Yıl Kaç Hafta Eder Diye Hesapladım, 48 Çıktı? Nasıl Oluyor?

Yukarıda 52 dedik fakat, basit bir hesap yaptığımızda 48 sonucuna ulaşıyoruz. 1 ayda 4 hafta olduğuna göre, 4*12 = 48 ediyor.

Bu nedenle herkes bir yıl kaç haftadır? Sorusunun cevabını 48 olarak biliyor. Oysa bu yanlış. Çünkü aylar, sabit 28 günden oluşmuyor.

Şubat hariç hepsi en az 29 günden meydana geliyor. Şubat ayı da 4 yılda bir 29 çekiyor.

Diğer taraftan ayların Kimileri 30, kimileri 31 çekiyor. Dolayısıyla onları da hesaba katmak gerekiyor.

1 yıl kaç haftadır? Diye bir soru aklınıza geldiyse, şunları da düşünmüş olabilirsiniz diye hemen ekleyelim:

İnsanın ‘beynim yandı!’ diye haykırası geliyor. Keşke bunlar saniye, salise değerleri olmak yerine, banka hesabımızdaki bakiye olsaydı. Değil mi? ? 

  • Hayat bu, kime niyet kime kısmet. Dolu dolu bir yıl, dolu dolu bir ömür geçirmeniz dileğiyle!

1 ay kaç hafta, 1 yıl kaç gün, 1 yıl kaç ay, 1 yıl kaç hafta kaç Gündür, 1 yıl kaç saat, 1 yıl kaç haftadır eodev, 1 yıl kaç gün kaç saattir, 1 yıl 365 gün kaç saattir

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (1)

Sıradaki haber:

Randevu alamadı