fbpx
a

Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor? 2021 Kazançları

Youtuberlar ne kadar kazanıyor ile gündem uzun süredir meşgul. Yeni nesil bir meslek olmakla beraber çok yüksek meblağların söz konusu olması herkesin ilgi odağı olmasını sağlıyor. Kazanımlar ise dudak uçuklatan miktarları bulabiliyor. Tabii ki yurtdışı ve Türkiye odaklı bir pazar incelemesi yapıldığında arada daha da farklı bir limitin olduğu gözden kaçmadı.

youtuber
youtuber

Yurtdışında çok daha yüksek reklam görüntüleme ve tıklama ücretleri söz konusu olduğu için muazzam rakamlar oldukça normal karşılanıyor. Bu rakamlara örnek vererek başlayalım. Yurtdışında youtuberlar ne kadar kazanıyor 2021 yılı için verilen cevaplar 1 milyon izlenmeye 2.000 $ ile 40.000 $ arasında değişkenlik gösteriyor.

Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor 2021

Youtuberlar Ne Kadar Kazaniyor 2020
Youtuberlar Ne Kadar Kazaniyor 2020

Tabii ki Türkiye’de bu rakamdan söz etmek mümkün değil. Ancak hedef kitle ile videonun izlenme zamanını baz aldığımızda yine yüksek meblağlardan söz etmek mümkün hale gelebiliyor. Örneğin Türkiye’de de 1 milyon izlenmeye alınabilecek tutarlar 1.000 $ ile 7.000 $ arasında değişebiliyor. Tabii ki bu değişikliğin temel sebebi reklamların hangi hedef kitleye gösterilmesine bağlı olarak farklılaşabiliyor.

Ayrıca paylaşım tarihinden sonra da ne kadar sürede izlenme aldığı, reklam izleme alışkanlıkları ve kitlenin davranışları gelir üzerinde etki sahibi olabiliyor. Bunların tümünün dışında da ekstra sponsorluk anlaşmalarıyla ciddi rakamlar elde edilebiliyor. Sonuç olarak bakıldığında Youtuberlar ne kadar kazanıyor sorusunun yanıtı inanılmaz aylık kazançlara tekabül edebiliyor.

Youtuberlar Kaç Para Kazanıyor?

Youtuberlar Kac Para Kazaniyor
Youtuberlar Kac Para Kazaniyor

Youtuberlar ne kadar kazanıyor site üzerinde belirtilmiyor. Hatta tam anlamıyla Youtube bu gelirlerin paylaşılmasını da doğru bulmuyor. Ancak reklam sektörünü derinden etkileyen bu sektör için en yüksek kazançları elde edenler gündemden düşmüyor. 2021 yılında Youtuberlar ne kadar popüler olduklarını bir kez daha gösterdi.

En çok kazanan isim ise çocuklara yönelik içerik üreticisi olan Ryan Kaji oldu. 2021 yılında 27,6 milyon abonesiyle totalde 29,5 milyon dolar gelir elde etti. MrBeast kanalı 24 milyon dolar, Dude Perfect ise 23 milyon dolar kazançla ikinci ve üçüncü sırayı paylaştı. Türkiye’de de Youtuberlar ne kadar kazanıyor sorusu gündem oldukça kazançlar sponsorluklar doğrultusunda yükselmeye devam ediyor.

youtuberlar ne kadar kazaniyor 2021
youtuberlar ne kadar kazaniyor 2021

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Bodrum’da hafriyat kamyonu otomobille çarpıştı: 1’i ağır 2 yaralı