a

AK Parti sahanın boş olmadığını gösteriyor

AK Parti sahanın boş olmadığını gösteriyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son aylarda ilginç bir görüntü var Bursa kamuoyunda. Muhalefet partileri gün aşırı basın toplantıları ve eylemleri ile günlük siyaset yaparken, AK Parti’de ise belediye başkanlarının icraatları kamuoyu gündemine geliyor.

Bursa’da Cumhur İttifakı belediyeleri her ne kadar muhalefet tarafından algı operasyonlarıyla ve provakatif eylemlerle itibarsızlaştırılmaya ve başarısız gösterilmeye çalışılsa da, bunun böyle olmadığını sokaktaki vatandaş görüyor.

Genel ekonomik durum ve dünyanın içinde bulunduğu sıkıntılardan kaynaklı olarak Türkiye’de ve halkta sıkıntılar yaşıyor elbette ancak bu durumun getirdiği olumsuzlukları belediyeler vatandaşa daha çok yardımcı olmak suretiyle aşmaya çalışıyor.

Şimdi şöyle bir baktığımızda CHP’nin 3 belediyesi var Bursa’da. Bunlardan en büyüğü Nilüfer Belediyesi ve ne yazık ki hizmetlerinden çok ilçedeki rant oyunları, usulsüzlük ve garip işlerle gündeme geliyor.

 Doğru düzgün bir hizmet ortaya koymadıkları gibi, Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı hizmetler üzerinden algı oluşturmak ve hamasi söylemlerle işi idare ediyorlar.

Parklar bahçeler yeşil alanlar ya ticari alanlara dönüşüyor ya da takas edilerek birilerine rant sağlanıyor. İlçedeki yapıların bir çoğu tartışmalı. Kaçak yapılaşma ile mücadele ediyoruz diyerek çatı ve baraka yıkan Nilüfer Belediyesi, hacimli kaçaklar konusunda ise adeta bayılmış taklidi yapıyor.

Mudanya Belediyesi’nin durumu ise çok daha vahim. Hizmet üretemediği gibi hem kendi partisi,hem devlet kurumları hem de vatandaşla kavga etmekle zaman harcayan CHP’li belediye, Bursa’nın hizmet açısından en kısır belediyesi olurken, ilçe ileri gideceğine her geçen gün geriye gidiyor.

Mudanya modern dünya hizmetlerinden her gün daha az yararlanır hale geliyor. İlçe adeta harabeye dönerken, belediye başkanı algı operasyonları ve hamasetle gün geçiriyor.

Gemlik’te de benzer görüntüler var. Diğer ikisine göre görece daha iyi olsa da AK Partili belediyelerle karşılaştırıldığında hizmet yetersizliği göze ilk anda çarpıyor. Birkaç tane popülist hizmet gösterisi olmasına rağmen, ilçenin sorunlarını çözümü noktasında etkin bir çalışma göremiyoruz ne yazık ki!

Şimdi tüm bunlar göz önündeyken, muhalefet partilerinin hizmetler üzerinden yaptıkları eleştiriler gerçekten tuhaf ve komik bir hal alıyor. Düşünün misal Emirkoop’ta bir avuç müteahhit rant devşirirken, CHP İl Başkanı İsmet Karaca Demirtaş Tütün Depolarının olduğu arazinin olduğu bölgede basın toplantısı düzenleyip iktidar partisine suçlamalarda bulunup adeta hakaret ediyor.

Mesela İYİ Parti, bu üç ilçede üst üste patlayan skandallara gözünü kaparken, yapılan hizmetleri engellemek adına yıkıcı bir siyaset uyguluyor. Başarılı oluyorlar mı? Kısmen. Ancak AK Parti’nin sahaya inmesiyle birlikte önümüzdeki süreçte dengelerin yerine oturmasını bekleyebiliriz.  

Günlük faydasız polemiklere bugüne kada yüz vermeyen AK Parti’nin bundan sonraki süreçte yaptığı hizmetleri halka daha iyi anlatacağını düşünüyoruz. Yüz yüze 100 gün projesi ile sokakta daha fazla görünmeye başlayan AK Parti’nin estirdiği hava da bunu gösteriyor.

Belli ki siyasetin ateşi yükselirken AK Parti, hem yerel hem de genelde daha etkin ve daha etkili bir siyaset anlayışıyla sahada olacak. Gerçek anketi AK Parti şu an sahaya yapıyor ve sonuçları lehine çevirmesini iyi bilen bir siyasi gelenek olması hasebiyle hem bunun altyapısını hazırlıyor hem de artık meydan boş değil mesajını da veriyor.

Devamını Oku

CHP’de garip işler oluyor!

CHP’de garip işler oluyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son dönemde CHP Bursa örgütlerinde ilginç tartışmalar oluyor. Taht kavgaları devam ederken, ilginç siyasi manevralara artık gözle görülür hale gelmiş durumda.

Bugün konumuz Mudanya ve Türkyılmaz…

Geçtiğimiz günlerde Mudanya’ya gittim. Ordaki siyaseti takip eden sol kesime yakın arkadaşlarla sohbet ederken önemli gelişmeler olduğunu öğrendim. Aslında son dönemde gözümüze çarpıyordu ancak bunu CHP’li dostların dillendirmesi değerli.

Kamuoyunun bildiği üzere Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, yeni dönemde de aday olmak istediğini uzun zaman önce açıklamıştı. Ancak son aylarda öne çıkan bir başka Türkyılmaz var.

Hanımefendi Gülbahar Türkyılmaz. Belediye başkanı eşinden de önde duran, bir çok etkinliğin başrolünde yer alan Gülbayar hanımla ilgili söylenilen şu, milletvekili adayı olmak için çaba harcıyor.

Burada bir hatırlatma yapalım. Gülbahar hanımın kardeşi Hatice Doğan CHP Kestel İlçe Başkanı. Eşi Mudanya Belediye Başkanı. Ve kendisi de milletvekilliğine oynuyor.

Hepinizin iyiymiş. Sabahtan akşama Osmanlı’ya babadan oğula taht geçmesi yüzünden yerden yere vuran CHP’de aynı aile her koltuğu doldurmanın peşinde anlayacağınız.

Gülbahar hanım piknikler düzenliyor örneğin. Kaynak belediyeden ise Gülbahar hanım niye öne çıkıyor. Dahası belediye siyaseten öne çıkmaya çalışan birisi bu imkanı neden sağlıyor. Partiden ise bu kaynak, ilçe başkanı il başkanı varken neden Gülbahar hanım.

Meselenin kafamızda netleşmesine ise son iki organizasyon vesile oldu. Mudanya’dan İstanbul’a gezi düzenliyor Gülbahar Türkyılmaz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle. Bu da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yakınlık mesajı.

Aslında yakın mı uzak mı bilmiyoruz ancak Türkyılmaz çiftinin özel bir gayreti var İBB’ye yakınlaşmak için. Hani imkan olsa Mudanya’yı İBB’ye bağlayacaklar. Kendi şehrinde bağlı olduğu Büyükşehir Belediyesi’ni yok sayan Türkyılmaz’ın kendini İstanbul’a yanaştırması, saçma olsa da CHP zihniyetinin bir tezahürü.

İkinci görüntü ise Kapalı Pazar yeri temel atma töreni. CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın katıldığı törende Gülbahar hanım yine başrolde. Saniye yanından ayrılmıyor eşiyle birlikte Salıcı’nın.

Sonuç olarak milletvekilliği için ön seçimin yapılma olasılığı yüksek olan Bursa’da, Hayri Türkyılmaz büyük sevdası Gülbahar Türkyılmaz’ı vekil yapmanın gayreti içinde. Bu da hali hazırda başından beri destek verdiği Nurhayat Altaca Kaşyışoğlu’na sen biraz kenara çekil.

İki dönem destek verdik, şimdi sıra sende Gülbahar ablan vekil olacak sen ona destek ver denecek muhtemelen. Ön Seçim kararı alınırsa Hayri Türkyılmaz, işi gücü bırakıp gece gündüz eşini listede ön sıraya çekmek için çaba harcar.  

Bu durum CHP’li arkadaşlarında dikkatini çekiyor. Örgütte büyük rahatsızlık olduğunu söylüyorlar. Dahası Türkyılmaz’ın eşini vekil yaptırmak istemesini kabul edilebilir bulmuyorlar.

Bu durumun partinin iddialarını çürüttüğünü ve kişisel çıkarların ön plana çıktığını gösterdiğini ifade ediyorlar. Hatta Hatice Doğan’ı Kestel Belediye Başakanlığı’na, kayınpederini il başkanlığını, kaynını da Dikili Belediye başkanlığına aday göstersin diyerek tepkilerini ortaya koyuyorlar.

Bakalım Türkyılmaz’ların planı tutacak mı?

Devamını Oku

CHP’li belediyeler beceremeyince….

CHP’li belediyeler beceremeyince….
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İki yıl önce Mudanya ve Gemlik belediyelerinin isteği doğrultusunda sahillerdeki yetki Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından iki yıllığına ilçe belediyelerine devredilmişti. Orhangazi, İznik ve Karacabey belediyeleri ise o dönem bunu “gücümüz yetmez” diyerek istememişti.

Yetki devri oybirliği ile ilçelere verildikten sonra Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, önce sahilleri dolaşarak rüzgar yapmış, ancak maliyetler ortaya çıkınca yetki devrini mahkemeye götürmüştü. 21 yıldır bırakın çivi çakmayı çöpünü bile toplamayıp adeta insanlar denize girmesin diye elinden geleni yaptı.

Gemlik Belediyesi ise Kumla sahilinde düzenlemeler yaparak en azından o bölgede vatandaşların denizden daha iyi faydalanmasına yardımcı oldu. Ancak belediyenin gücü karşı kıyıdaki Kurşunlu başta olmak üzere birçok sahile yetmedimi orası muamma. Oralar ne yazık ki bakımsız kaldı.

İki yılın ardından Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda bir deniz kenti olan Bursa’nın sahillerinin vatandaşların sağlıklı ve konforlu şekilde kullanmaları için harekete geçti.

Yetki devri süresi uzatılmadı ve Büyükşehir Belediyesi tüm sahillerde hummalı bir çalışma başlattı. Çok şükür iyi de oldu. İki yıl hiçbir hizmetin verilmediği sahillerde şimdi Büyükşehir’in imkanlarıyla vatandaşlar denizin keyfini çıkarırken plajlarda da konforu yaşıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur aktaş,  Mudanyanın Esence (Eşkel) sahilinde düzenlediği basın toplantısı ile hem belediye hem de Tarım Peyzaj A.Ş ve BUSKİ tarafından sahillerde yapılan çalışmaları anlattı.  Aktaş, bu yıl yaz sezonunda 24 adet halk plajında, 25 idari personel, 135 temizlik personeli ve 30 araçlık filo ile her gün rutin olarak 30 hektarlık sert zemin ve 76 hektarlık kumluk alanın temizliğini yaptıklarını söyledi.

Dahası plajlara 100 soyunma kabini, 100 ücretsiz duş, 900 çöp kutusu, 600 ücretsiz şezlong ve 6 engelli platformu yerleştirildiğini vurguladı ki ne kadar önemli müdahaleler olduğunu o sahillere giden vatandaşlar biliyor ve yaşıyor.

Başkan Aktaş’ın sitemleride vardı. Göreve geldiğinden beri hizmetleriyle değil de genel olarak polemik ve kavgaları ile kamuoyu gündemine gelen CHP’li Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı isim vermeden eleştiren Aktaş,  Mudanya ve Gemlik Belediyelerinin talebi üzerine 2020 yılında meclis kararıyla sahillerdeki yetkinin ilçe belediyelerine devrettiklerini, tüm meclis üyelerinin ‘evet’ demesine rağmen Mudanya’da sahillere tek bir çivi bile çakılmadığını aktardı.

Aktaş’ın tepkisi bununla da sınırlı kalmadı.  Özellikle Mudanya’da belediye yönetiminin sahil bize ait çöpü de toplamıyorum gibi bir algı oluşturmaya çalıştığını anlatan Aktaş, çöp toplama görevinin ilçe belediyelerinde olduğunu, Büyükşehir’in böyle bir biriminin olmadığının altını çizdi.

Gemlik Belediyesi’nin de 1,5 kilometrelik Kumla sahilinde çalışma yaptığını ancak geri kalan alanlarda herhangi bir hizmet verdiğini anlatan Aktaş, “ Gemlik’te de polemik konusu olduğu için söylüyorum. Kumla’dan çok teşekkürler alıyorum. Ancak 1000 tane şezlong muhabbeti var, herkes oraya takıldı. Kumla’da 1- 1,5 kilometreden hariç çivi çakılan nokta kadar yer yok. Burası 5 yıldızlı tatil köyünün plajı değil, halk plajı. Herkesin serbestçe kullandığı bir plaj. Bu tip yerlerde kafesi, şezlongu, işgaliyesi ile ilgili rant hesapları yapılır. Bizim öyle bir hesabımız yok. İki yıllık süreçle verdik. İki yılın sonunda Mudanya’da çivi çakmak nasip olmadı. Gemlik Belediyesi’nde de Kumla’dan başka bir şey görmedik. Hala kumla ile alakalı muhabbetler yapılıyor” sözleri ile bu belediyelerin algı yaptıklarını söyledi bir anlamda.

Başkan Aktaş, Bursa sahillerinde 49 personel ve 25 gözlem kulesi ile cankurtaran hizmeti verildiğinin de altını çizerken, Bursa’nın tarihinde ilk mavi bayrağını da yapılan bu çalışmalarla kazandığını açıkladı. Aktaş, açıklamalarında vatandaşlara da yeni hizmet ve yatırım sözlerine yer verdi. Plajların yanı sıra bu yerleşim yerlerindeki sıkıntıların da hızla rotadan kaldırılacağını vurguladı.

Belediyelerden laftan çok iş üretmesini bekleriz.

Dahası mazerete sığınmadan çözüm üretmesini bekleriz. Ne yazık ki Bursa’daki CHP Belediyeleri hizmet yerine laf icraat yerine mazeret üretme noktasında daha başarılı.

Devamını Oku

Bozbey ve Kılıçdaroğlu!

Bozbey ve Kılıçdaroğlu!
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Birkaç gün önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bursa’daydı malum. Göçmen ağırlıklı ve Lozan vurgulu bir ziyaret oldu. Ertesi gün de Balıkesir’de miting yaptı kendi deyimiyle Bay Kemal.

Allah’ı var konuşması oldukça güzel ve akıcıydı. Ancak konuştuğuyla yaptığı birbirini tutsaydı olacaktı o iş ama. Karakolda doğru söyler mahkemede şaşar deyiminin tam bir örneğini sergiledi.

Kemal Kılıçdaroğlu 2 yıla yakın bir süre önce Mustafa Bozbey’i, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı açıkladı. Bu ziyaretinde de oldukça öne çıktı Bozbey. Her ne kadar ittifak ortakları ölümüne karşı olsalar da şimdilik geri adım atmıyor Kılıçdaroğlu…

Ama…

İktidara yüklenirken “yolsuzluklar, usulsüzlükler, çeteler” diye başlayan Kemal Kılıçdaroğlu, Büyükşehir için aday gösterdiği Mustafa Bozbey hakkında onlarca iddia ortada dururken, onunla yola devam ediyor.

Mesela Mustafa Bozbey’e “Git kardeşim hakkındaki iddialara yanıt ver. Varsa sıkıntılar onlarla ilgili de çözüm bul gel. Bu halinle nasıl aday gösterelim seni” demiyor. Oysa dürüstlük siyasetinden bahsediyor kendisi. Doğru olanı bu iddialara kurumsal ya da kişisel cevap verilmesi.

İktidara gelince 3-5 maaşlıları atacağım diyor da 3-5 kooperatifle rant düzeneği kurulduğu iddialarına kulak asmıyor. EMİRKOOP, NİLVAK başta olmak üzere kamuoyunun merakla izlediği konularını es geçiyor.

Yıllardır Nilüfer ile rant aynı cümlede kullanılıyor ama bundan rahatsız olmuyor. CHP’liler bile rant işleri nedeniyle isyan ederken CHP Genel Başkanı umursamıyor bile.

Haftalardır Bursa’da bir çok yayın organı belgelerle,iddiaları çarşaf çarşaf ortaya koyuyor. Çıkıp bu iddialara yanıt vermeyen bir adayla, CHP Bursa’da dürüstlük siyaseti yapmaya kalkıyor. Yemez bunu Bursa benden söylemesi.

Tekrar gelelim Kılıçdaroğlu’nun Bursa ziyaretine. Ziyaretin en kalabalık bölümü Nilüfer Belediyesi’nin Stadyum’da verdiği yemek tabiki. Fotoğraflara baktım. Haberleri izledim.

Kurulan masalar dolmuş. 6’lı masanın Bursa il başkanları da Kemal Kılıçdaroğlu ile fotoğraf çektirmek için yarışmış. Ancak en çok dikkatimizi çeken milletvekilliği hayali kuran birkaç CHP’Linin her kareye girme mücadelesi.

Fırat Yılmaz başta olmak üzere yakın arkadaşları Kılıçdaroğlu’na görünmek için ciddi mücadele vermiş. Dahası bir grup Bursa’da ön seçim istiyoruz diye dosya verecek diye iki gün kıyamet koparmışlar. Yeri ve zamanı değil diye iyi mi?

Genel Başkan Bursa’ya gelmiş ve tabandan böyle bir istek ve böyle bir hazırlık var. Zamanı bu zaman değilse ne zaman acep?

Neyse devam edelim. Ve tekrar edelim. Onca iddia ve söylentiyi halının altına süpürerek sorunu çözmüş olmazsınız. Bu İddialar kamuoyunun belleğinde yer ettikçe de istediğiniz propagandayı yapın insanları ikna edemezsiniz. CHP İl Başkanı ve Mustafa Bozbey zaman geçirmeden geçsinler gazetecilerin karşısına ve bu iddiaları açıklasınlar.

Gazeteciler sorsun onlar yanıtlasın. Madem şeffaf siyaset, madem dürüst siyaset, madem ilkeli siyaset. Buyrun o zaman şahane bir fırsat. Hem kendinizi aklama hem de oluşacak algıyı yıkma fırsatı.

Peki Bozbey ve Karaca o sorulara yanıt verebilir mi? Ve dahası sizce CHP Genel Merkezi son tahlilde ittifak ortaklarının tüm bu iddiaları önüne koyduğunda Bozbey ısrarı devam eder mi?

Devamını Oku

Bursa’ya harika bir hediye: Havuzlupark

Bursa’ya harika bir hediye: Havuzlupark
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Şehrin en güzel yerlerinden biri olan hemen Çekirge Meydanı’nın altındaki havuzlupark, yıllardır kaderine terk edilmiş durumdaydı. Yapımı ta 1935’lere dayanan dünya güzeli bir tesis. Tesislerin mülkü Gençlik Spor Bakanlığı’na bağlı.

Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Erdem Saker döneminde ciddi yatırımlar yapılarak harika bir tesis haline getirilen Havuzlu Park, 2011 yılına kadar Büyükşehir Belediyesi tarafından işletildi. Yüzme kursları düzenleniyor ve vatandaşlara hizmet veriyordu.

Bakım ve onarımı yapıldıktan sonra Bursaspor Kulübü’ne katkı sağlasın diye devredildi. Bursaspor kısa bir süre işletmeye çalıştı ancak başarılı olamayınca, iade etti ve tesisler çürümeye bırakıldı.

Ne yazık ki o tarihten beri kaderine terk edilen Havuzlupark, harabeye döndü. Ta ki Alinur Aktaş yönetiminin Havuzlupark için harekete geçmesine kadar. İşte Bursa’nın eşsiz güzelliklerinden biri olan Havuzlupark, Aktaş yönetiminin harekete geçmesi ile baştan aşağıya yeniyenerek Bursa’ya yeniden hizmet vermeye başlayacak.

Bursalılar için harika bir haber bu. Bursa’da hemen hemen herkesin Havuzlupark’la ilgili anıları ve hatıraları vardır. Belki Türkiyedeki en güzel havuzlu parkların başında geliyor. Korusuyla,sakin bir alanda ama şehrin göbeğinde yer almasıyla.

Öyle ki birçok kişi burada öğrendi yüzmeyi. Yüzmeyip kafeteryasında oturup, çocuklarını izledi. Nefes alınan bir alan, adeta bir buluşma noktası oldu Bursalılar için. Yıllardır bilen herkesi üzüyordu Havuzlu Parkın durumu ve nihayet artık eski ihtişamlı günlerine döneceği gün için çalışmalar başlamış durumda.

Güzel haberi Pazar günü Büyükşehir belediyesi paylaştı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü mülkiyetindeki Havuzlu Park için Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan projede mevcut tesislerin yıkım çalışması başlarken; proje, Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleri ile hayat bulacak.

Üstelik yaz aylarında kullanılan Havuzlupark artık yeni proje ile yılın 12 ayı kullanılacak. 4 yıldır harabe halinde duran Havuzlupark için Gençlik Spor Müdürlüğü’nden gelen talebe olumlu yanıt veren Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı proje ile mevcut yapının yerine daha modern tekniklerle, fonksiyonel olarak daha uygun, kullanıcı kapasitesi artırılmış, ulusal müsabakaların da düzenlenebileceği standartlarda proje tasarlandı.

Büyükşehir Belediyesinden verilen bilgiye göre, “Proje inşaat alanı 8 bin 500 metrekare olan yapı, iki blok olarak kurgulandı. Tesisin girişi, mevcuttaki yapı gibi parselin güney tarafından olacak. Ana blok; idari birimler, danışma, bekleme-sergi ve fuaye alanı, spor faaliyetlerinin yürütüleceği idari birimler, seminer odası, otopark ile parka ve tesise hizmet edecek restoran ile servis birimlerinden oluşacak.

Diğer blok olan spor bloğunun alt katında soyunma odaları, duşlar, hamam ve sıcak su havuzları ile açık havuzların teknik birimleri yer alacak. Havuz katında ise; FINA standartlara uygun tam olimpik açık yüzme havuzu ile yarı olimpik açık yüzme havuzu bulunacak.

Yarı olimpik havuzun bir kısmının derinliği artırılarak, atlama havuzu olarak da kullanılabilecek. Mevcut atlama kulesinin yerine FINA standartlara uygun 10 metrelik bir atlama platformu planlandı. Açık havuzların kotunda hizmet verecek şekilde spor salonu, ofisler, çok amaçlı bir salon ve kafeterya tasarlandı.”

Havuzlupark Bursa için simge değerle olan yerlerden biri hiç kuşkusuz. Varlığı o kadar içselleştirilmiş bir yer ki yokluğu insanlara hüzün veriyordu. Bursa’da havuz denince akla bir dönem Havuzlu Park geliyordu. Nihayet yenilenecek loan tesisler bir kez daha Bursalılarla buluşacak.

Bu gerçekten önemli bir yerel yönetim hizmeti olarak gündeme geliyor. Binlerce insana dokunacak, binlerce insanın hizmet alacağı ve harcanan paranın hakkının verileceği bir yatırım aynı zamanda. Dev projelerden de daha dev bir proje anlayacağınız.

Böylesi bir değere sahip çıkan Büyükşehir Belediyesi’ni kutlamak lazım. Yaz aylarında ilçelerinde şişme havuzlarla önemli bir eksikliği kapatan Büyükşehir Belediyesi, yaz kış Bursa’yı yaşanabilir bir kent haline getirmek için ciddi bir gayret içinde. Sadece yol, kültür sanat, ulaşım gibi hizmetler değil, bu tür hizmetler de toplumların yaşamında önemli bir yer tutuyor.

Yeri gelmişken. Havuzlupark’ın hemen üstünde beton iskelet halinde duran ve yıllar önce kaçak olduğu için durdurulan bir otel inşaatı var. Yıllarca o halde bekledi. Çirkin bir görüntü oluşturdu. Mülk sahipleri ile bir şekilde anlaşarak o çirkin inşaat iskeletinin de bir an önce kaldırılsa ne güzel olur.

Halk için hizmet etmek isteyen bunu mutlaka yapar. Halka dokunmak isteyen bunun yolunu mutlaka bulur. İşte halka dokunmanın yolu Havuzlupark. Harika bir iş çıkıyor. Tebrikler Büyükşehir.

Devamını Oku