a

Türkiye’nin en modern kurban pazarında hareketli günler

Türkiye’nin en modern kurban pazarında hareketli günler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi Belediyesi tarafından
kente kazandırılan Türkiye’nin en modern kurban pazarı olan Veysel Karani Modern
Kurban Satış Tesisi’ni ziyaret etti. Kurban satıcıları ve vatandaşlar ile sohbet eden
Başkan Dündar, vatandaşların kurban ibadetlerini sağlıklı ve hijyenik koşullarda
yerine getirebilmesi adına gerekli tüm hazırlıkları tamamladıklarını söyledi.
Gerek hayvan yetiştiricilerine, gerekse kurbanlık alacak vatandaşlara güvenilir,
sağlıklı ve kaliteli hizmet sunmak isteyen Osmangazi Belediyesi, kente kazandırdığı
Türkiye’nin en modern kurban pazarı Veysel Karani Modern Kurban Satış Tesisi ile
birlikte bu yıl Geçit Mahallesi’nde de kurban bir satış noktası oluşturdu. Her iki kurban
pazarında da, bayram öncesi büyük hareketlilik yaşanıyor. Osmangazi Belediyesi
tarafından inşa edilen ve 2019 yılında hizmete açılan Veysel Karani Modern Kurban
Satış Tesisi, son üç yıldır olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin dört bir yanındaki
yetiştiricilerin hayvanlarını satmak için bir numaralı tercihi oldu. Bu yıl, 9 bini
küçükbaş, 3 bin 750’si de büyükbaş olmak üzere toplam 12 bin 750 hayvanın satışa
çıktığı dev tesiste haftalar öncesinden yerlerini alan hayvan yetiştiricileri,
kurbanlıkların büyük bölümünü sattı. Geçit Mahallesi’nde oluşturulan kurban
pazarında ise 1750 büyükbaş ve 6 bin küçükbaş hayvan satışa çıkarıldı. Her iki
kurban pazarı da, sağlıklı ve hijyenik koşullarda ibadetlerini yerine getirmek isteyen
vatandaşlar tarafından da büyük ilgi gördü.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Türkiye’nin en modern kurbanlık satış
tesisi olan Veysel Karani Modern Kurban Satış Tesisi’ni ziyaret ederek satıcı ve
vatandaşlarla bir araya geldi. Hayvan yetiştiricileri ile sohbet eden ve hayırlı satışlar
dileyen Başkan Dündar, pazardaki hayvanları incelerken zaman zaman da satıcılar
ve vatandaşlar arasındaki pazarlıklara da yardımcı oldu. Gerek hayvan yetiştiricileri
gerekse vatandaşlar böyle modern bir kurban satış tesisini Bursa’ya kazandırdığı için
Başkan Dündar’a teşekkürlerini sundu.
Bayram öncesinde ve bayram süresince hayvan satıcıları ve vatandaşların herhangi
bir olumsuzlukla karşılaşmaması için gerekli tüm gerekli tüm tedbirleri aldıklarını ifade
eden Başkan Dündar, “Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Veysel Karani ve Geçit
Mahallelerinde yer alan kurban satış noktalarında hareketlilik yaşanıyor. Bu iki kurban
pazarımızda, toplam 5 bin 500 büyükbaş ile yaklaşık 15 bin tane de küçükbaş
hayvan satışa sunuldu. Şehir dışından gelen hayvanlar, ekiplerimiz tarafından sağlık
raporlarına bakıldıktan sonra kurban pazarlarına sokuluyor. Şehir içinden gelen
hayvanların ise pasaportları kontrol ediliyor. Ayrıca vatandaşlarımız talep ederse

veteriner hekim arkadaşlarımız hayvanlara gebelik kontrolü yapıyor. Hayvan
yetiştiricileri ile kurban almak isteyen vatandaşlarımıza güvenilir, sağlıklı ve kaliteli
hizmet sunmak adına belediyemiz bünyesindeki ilgili tüm müdürlüklerimiz yoğun bir
çalışma yürütüyor. Vatandaşlarımız sıkıntı yaşamadan sağlıklı ve hijyenik koşullarda
kurban ibadetlerini yerine getirebilecektir. Tüm vatandaşlarımızın şimdiden Kurban
Bayramı’nı tebrik ediyorum. Allah, kurban ibadetlerimizi kabul etsin” dedi.

Devamını Oku

Bursa Büyükşehir belediyesi hizmet filosunu 16 yeni araç ile güçlendirdi

Bursa Büyükşehir belediyesi hizmet filosunu 16 yeni araç ile güçlendirdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bursa Büyükşehir Belediyesi, daha temiz cadde ve sokaklar hedefi doğrultusunda hizmet filosunu 16 yeni araç ile güçlendirdi. Araçların hizmete girmesiyle ilgili düzenlenen törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, her geçen sene büyüyerek gelişen Bursa’da yaşanan tüm olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve daha yaşanabilir bir şehir oluşturmak hedefinde kararlı olduklarını söyledi.

Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçirirken, estetik dokunuşlarla şehrin görselliğine değer katan Büyükşehir Belediyesi, kesintisiz hizmet için personel ve araç filosunu da güçlendiriyor. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı aracılığıyla ‘yıpranan şehir dokularının yenilenmesi için’ yoğun gayret sarf eden Büyükşehir Belediyesi, 45 araca ilave olarak özel olarak tasarlanmış 6 adet koza ekibi aracı, 8 adet kaldırım ve yol süpürme aracı, bir adet kamyon ve bir adet kontrol aracıyla toplam 16 araçlık yatırım yaptı. Yapılan takviyelerle araç parkı 61’e çıkartılırken, ekipler ‘yeni araçlarla birlikte’ yaşanan olumsuzluklara en kısa sürede müdahalede bulunmak, ana arterleri daha düzenli ve estetik hale getirmek konusunda daha etkin hale gelmiş oldu.


Koza ekipleri, tecrübeli teknik personel ve ustalardan oluşturuldu. Bakım onarım yapmakla mükellef 46 kişilik koza ekibi için özel olarak tasarlanan araçlarda; jeneratör, kompresör, çekmeceler, raflar, su deposu ve malzeme depoları yer alıyor. Böylece, personelin daha etkin çalışması sağlanırken; ekipmana kolay ulaşım sayesinde zamandan tasarruf ediyor. Koza ekibiyle olumsuzluklara en kısa sürede müdahalede bulunularak, şehrin ana arter ve merkezi noktaları düzenli ve estetik hale getirilecek.
Ana arterlerin temizliğini sağlayan temizlik ekibi ise alanında en üst düzey özelliklere sahip yeni yol süpürme araçlarıyla daha güçlü hale getirildi. Bu sayede ana arterlerdeki temizlik çalışmaları, ikili vardiya sistemiyle aralıksız olarak özenle ve titizlikle devam edecek.
Trafik akışını engelleyen kaza ve olumsuzluklara ani müdahalede bulunan 153 Ani Müdahale Ekibi’nin aracı da ‘Koza’ ekibi araçları gibi özel donanımlarla tasarlanarak yenilendi. Bu sayede trafik kazalarında dökülen motor yağı, mazot ve benzeri atıklara, özel donanımlı yeni araçla müdahale edilerek, tıkanan yollar hızlı bir şekilde tekrar trafiğe açılmış olacak.

Büyükşehir Belediyesi ek hizmet binası bahçesinde düzenlenen törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, her geçen sene büyüyerek gelişen Bursa’da yaşanabilecek olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve daha yaşanabilir şehir oluşturmak adına gayret sarf ettiklerini söyledi. Bu noktada ciddi mesafe kat ettiklerini belirten Başkan Alinur Aktaş, yetkili oldukları meydanlarda ve 798 kilometre uzunluğundaki ana arterlerde sanat, bakım, onarım ve temizlik çalışmalarının yapıldığını ifade etti. Sürekli göç alarak nüfusu artan Bursa’da Büyükşehir Belediyesi’nin de araç sayısını devamlı artırarak kendisini geliştirdiğini dile getiren Başkan Alinur Aktaş, “Son bir yılda 115 kişiden oluşan Kent Estetiği Şube Müdürlüğü’nün personel sayısını 195’e çıkardık. Personel artışıyla birlikte mevcut 45 araca ilave olarak 6 adet özel olarak tasarlanmış koza ekibi aracı, 8 adet kaldırım ve yol süpürme aracı, bir adet kamyon ve bir adet kontrol aracı ile toplam 16 araçlık yatırım yaptık. Böylece, en son 2015 yılında yapılan araç yatırımlarına ilave olarak 2021 senesinde gerçekleştirilen çalışmalarımızla, araç sayımızı 61’e çıkmış olduk. Bugünkü piyasa değeri ile yaklaşık 29 milyon TL’lik yatırım yapmış olduk” dedi.

Bir belediyenin güçlülüğünün aynı zamanda makine ve ekipmanıyla belli olacağını anlatan Başkan Aktaş, Büyükşehir Belediyesi’nin mevcut makine ve ekipmanlarını gençleştirmek için çalıştıklarını söyledi. Bursa’daki hormonlu ve hızlı büyümenin çevre ve şehir estetiğine olumsuz yansıdığını belirten Başkan Aktaş, “Bursa’daki her bir köşenin, her bir taşın, her bir şehir mobilyasının ayrı değeri var. Ufak bir olumsuz görüntünün, birçok güzelliği bozduğunu biliyoruz. Karla mücadele döneminde şehirden ve ülke genelinden çok olumlu dönüşler aldık. Bu çalışmalardan da aynı olumlu dönüşleri bekliyoruz. Bu şehirde yaşıyoruz. Yaz sürecinde personelimizden özel gayret bekliyoruz. Tüm çalışanlarımıza kolaylıklar diliyorum. Makine ve ekipmanların kazasız belasız kullanılmasını diliyorum” diye konuştu.

AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, daha yaşanabilir bir Bursa için yerelde ve genelde aralıksız çalıştıklarını ifade etti. Dünyada yaşanan sıkıntılı sürece rağmen yatırımların durmayarak devam ettiğinin altını çizen Özen, “İstanbul, Ankara ve İzmir’de vatandaşların yağmurda, çamurda ve karda perişan hallerini gördük. Ama geçtiğimiz kış aylarında Bursa Büyükşehir Belediyesi, personelinin özverili çalışmasıyla Bursa hiçbir sıkıntı yaşatmadı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Daha yapacak çok işimiz var. Yeni araçların, Bursa’nın daha estetik ve güzel şehir olmasına katkı sağlayacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.


Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle yeni araçlar hizmete alındı.

Devamını Oku

Ahmet Davutoğlu”Hiçbir seçim kolay olmaz”

Ahmet Davutoğlu”Hiçbir seçim kolay olmaz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2023’te yapılacak seçimlerle ilgili muhalefetteki diğer partileri uyaran Ahmet Davutoğlu, iktidara gelmelerinin kolay olmayacağını belirtti.

2023’te yapılacak seçimler yaklaşırken, Cumhurbaşkanı adayını belirleyemeyen muhalefetten peş peşe açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Cumhur İttifakı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adaylığını açıklarken, 6’lı masa etrafında toplanan liderlerin “Cumhurbaşkanı adayı kim olacak?” sorusu net bir cevaba kavuşmadı.

Seçimlerde adayın önemli olmadığını belirten muhalefet liderlerine ise Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’dan uyarı geldi.

Davutoğlu, Millet İttifakı’nın kolay seçim zaferi hedefine temkinli yaklaştı.

“Kolay zafer inancı, muhalefetin yumuşak karnı olur”

Bilim insanı olarak seçimleri analiz ettiğini bildiren Ahmet Davutoğlu, kolay bir zafer inancının muhalefetin ‘yumuşak karnı’ olduğunu dile getirdi.

BBC Türkçe’den Ayşe Sayın’a konuşan Davutoğlu, hiçbir seçimin kolay geçmeyeceği inancını taşıdığını da sözlerine ekledi.

“Hiçbir seçim kolay olmaz”

Davutoğlu’nun konuyla ilgili ifadeleri şöyle:

“Yok. Ben, daha önce iki seçimi yönettim başbakan olarak 7 Haziran ve 1 Kasım’da. Daha önce de fiilen bilim adamı olarak seçimleri analiz ettim. Ben hiçbir seçimin kolay olduğu kanaatini taşımıyorum. Daha doğrusu seçimin kolay bir zafer olacağını düşünenler, en büyük siyasi yanılgıyı yaşarlar. Hiç beklenmedik gelişmelerle karşı karşıya kalırlar.

“Seçimin mekaniği yoktur, dinamiği vardır”

Sandık kontrol edilebilir bir şey değildir. Sandıkları kontrol edebileceklerini zannedenler hep yanıldılar, örnekleri o kadar çok ki. Dolayısıyla, kolay bir zafer inancının, muhalefetin yumuşak karnı olduğu kanaatindeyim. Bizim hepimizin yumuşak karnı. Kolay bir zafer, bir anda muhalefetin herhangi bir unsurunu, tek başına davranmaya sevk edebileceği gibi erken bir çıkışla, büyük bir potansiyeli zaafa da uğratabilir. Reel olarak da bunu böyle görmüyorum. Seçimin mekaniği yoktur, dinamiği vardır, seçim dinamikleri her an değişir.”

KAYNAK ESNONHABER

Devamını Oku

Hapsi 10 yıl 10 aya düşürüldü

Hapsi 10 yıl 10 aya düşürüldü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

12 yıl 6 ay hapsi Yargıtay tarafından bozulan Kadir Şeker’in, yeniden yargılandığı davada tahliyesi beklenirken, cezası 10 yıl 10 aya düşürüldü.

Konya’da şiddet gören genç kadını kurtarmak için hamle yapan Kadir Şeker’in hayatı karardı.

Kadına şiddeti engellemek isterken saldırganı öldürdüğü gerekçesiyle Konya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Kadir Şeker, önce müebbet hapse çarptırılmış ardından ise indirimlerle 12 yıl 6 ay cezaya kadar düşürülmüştü.

Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi Kadir Şeker’in aldığı cezanın yüksek olduğunu belirterek, yerel mahkemenin kararını bozdu. Tahrik hükümlerinin, Kadir Şeker lehine azami derecede uygulanmasına hükmedildi.

Bugün yeniden hakim karşısına çıkan Kadir Şeker’in, haksız tahrik indiriminin en üst seviyeden uygulandığı takdirde cezasının 10 yıla düşürüleceği, hatta cezaevinde bulunduğu süre göz önünde bulundurularak tahliye edilebileceği bekleniyordu.

Hapsi 10 yıl 10 aya düşürüldü

Edinilen son dakika bilgisine göre Yargıtay’ın bozduğu kararda yeniden yargılanan, Kadir Şeker’in, tutukluluk halinin etmesine karar verilip, cezası 10 yıl 10 aya düşürüldü.

kaynak ensonhaber

Devamını Oku

AK Parti, Ekim ayında 560 bin sözleşmeli kamu çalışanının kadroya alınmasını değerlendirecek

AK Parti, Ekim ayında 560 bin sözleşmeli kamu çalışanının kadroya alınmasını değerlendirecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, 560 bin sözleşmeli kamu personelinin kadroya alınması konusunun ele alınacağını duyurdu. Akbaşoğlu, belediyeler ve bakanlıklar dahil bütün sözleşmeli personelin kadro haklarına dair düzenlemenin Ekim ayında Meclis gündemine geleceğini söyledi.

Kamu kurumlarındaki on binlerce sözleşmeli personeli heyecanlandıran yeni bir gelişme yaşandı. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, sözleşmeli personellerin merakla beklediği ‘kadro’ konusunda açıklama yaparak kritik tarihi verdi.

EKİM AYINDA ELE ALINACAK

Akbaşoğlu, 560 bin sözleşmeli personelin kadroya alınması konusunda, “Ekim ayında Meclis açıldığında kamudaki sözleşmelilerin kadroya alınması konusunu ele alacağız” ifadesini kullandı.

BAKAN BİLGİN SİNYALİ VERMİŞTİ

Geçtiğimiz gün de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin “Türkiye’nin emekçileri endişe etmesinler. Türkiye’nin her bir sorunu önümüzde çözülmesi gereken bir dosya olarak duruyor. Bundan sonraki ilk açacağımız dosya üzerinde daha önce çalıştık ama detaylandıracağımız dosya Sözleşmeli Personel meselesidir. Kamuda sözleşmeli personel istihdam ediliyor. Bu konularda kamu ihtiyaç duydukça sözleşmeli personel alınıyor. Biz isteğe bağlı olarak kadro hakkı vereceğiz. Tüm sosyal meseleleri görev alanı sayıyoruz” demişti.

KAYNAK HABERLER

Devamını Oku