a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Veteriner Hekimler Can Dostlar İçin Deprem Bölgesine Uğurlandı

Veteriner Hekimler Can Dostlar İçin Deprem Bölgesine Uğurlandı

Keçiören Belediyesi bünyesinde misyon yapan iki veteriner doktor ve bir yardımcı işçi zelzele bölgesinde enkaz altından çıkarılan bakım, tedavi ve cerrahi müdahaleye gereksinim duyan can dostlar için yola çıktı.

Ekipler birinci olarak Kahramanmaraş Belediyesi koordinesinde vilayet merkezi, ilçe ve köylerde vazife yapacak. Daha sonra AFAD koordinesinde muhtaçlık duyulan öteki zelzele bölgelerine intikal edecekler. Mama, ilaç, kafes, tıbbi gereç ve ekipmanlarını da yanlarında bulunduran takımlar hayvanların sıhhat denetimi ve tedavileri için çalışacaklar.

Depremden beşerler kadar hayvanların da olumsuz etkilediğini söyleyen Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok, “İnsanlarımızın yaralarını sarmak için sürdürdüğümüz seferberliğimizde can dostlarımızı da unutmuyoruz. Gerek enkaz altında kalan gerekse afet bölgesindeki olumsuz koşullardan etkilenen hayvanlarımızın bakım ve tedavilerini gerçekleştirmek için harekete geçtik. Veteriner doktorlarımızı bölgeye uğurladık.

Hekimlerimiz, can dostlarımızın gereksinim duyduğu dokunuşları yaparak onlara can olacaklar. Rabbim yollarını açık etsin” dedi. ​

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hatay’dan sonra Gaziantep’in de yaralarını saracak