fbpx
a
reklam

TTB ne yazık ki yine şaşırtmadı!

Son iki yıldır dünyayı değiştiren bir salgın var malum. Hala etkileri sürüyor. Dahası ne kadar devam edeceği de belli değil. Yeni yeni varyantları ile insanlığı korkutuyor. Gâvurun belası.

Son iki yıldır dünyayı değiştiren bir salgın var malum. Hala etkileri sürüyor. Dahası ne kadar devam edeceği de belli değil. Yeni yeni varyantları ile insanlığı korkutuyor. Gâvurun belası

Virüse karşı bugüne kadar 8 ülke aşı üretti. Bunlardan ikisi Türkiye’de uygulanıyor. 

Çin’in Sinovac aşısı ise Almanların Biontech aşısı. 

Hatta milletimiz mevzuyu Galatasaray-Fenerbahçe rekabeti tadına bile getirdi. Sinovaccılar ile Bionteçiler ölümüne kapıştılar. 

Mevzu zaman zaman öyle hal aldı ki, rakip aşılar arasında atışmalar felan. Keyifli milletiz vesselam. 

En sıkıntılı durumlardan bile çay kıvamında sohbetler, futbol tadında rekabetler çıkarabiliyor, kendimizi oyalıyoruz. 

Şimdi de gururumuz olan Türk aşısı Türkovac sahne alıyor. 

Ne kadar da bekledik tamamlanmasını. Hikayenin başında biraz abukluklar olmadı değil. 

Şimdilerde ortalarda pek görünmeyen Ercüment Ovalı hocanın resmi bayramlara atıfta bulunarak müjdeleri müjdelemesi ile yaşadığımız heyecanlar, çıka çıka var olan bir ilacın reklamına dönüşünce, bizim hayallerimizde Yeşilçam filmlerindeki hayal kırıklıklarına dönüşüverdi. 

Sonrasında ise üniversitelerimiz ve bilim insanlarımız aşı için canla başla çalıştı. Biz mi sabırsızdık yoksa aşımız mı gecikti onun kararını veremedik ama geç olsun güç olmasın diyerek seri üretime başlayan aşımız Türkovac’ın mutluluğunu yaşıyoruz. 

Türkovac artık milli takım. Hepimiz Türkovacçıyız diyesim var ama diyemiyorum. Hele sorun ki neden?

Bu Türk Tabipler Birliği var hani. Teröristin bile yanında durur milletin devletin yanında durmaz. 

Hükümete karşı eylem var de anında biterler oraya. Gel arkadaş milli bir mesele var de asan bulamazsın. 

Git kapılarına dayan evde yokuz diye bağırırlar. 

Hah bu konuda da işte bu kendine münhasır tiplerden oluşan bu grup yine arıza yaptı. 

Beklediğimizden öte bir şey yok. Hala bunların başındaki Türk kelimesini kaldırmadılar ya ona yanarım. 

Duymuşsunuzdur önceki gün Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK), korona virüse karşı geliştirilen yerli inaktif aşı Turkovac için “Acil Kullanım Onayı” verdi.

Şimdi bak burası çok önemli. Sadece Türkiye için değil mazlum coğrafyalar için, aşıya ulaşmakta sıkıntı yaşayan tüm toplumlar milletler için büyük bir adımdı bu. 

Çünkü Türkiye aşıyı paylaşacağını daha başından açıklamıştı. 

İnsanlık adına geliştirdik insanlık adına kullanacağız diye deklare etti. Dünyada aşı üreten diğer 8 ülke paylaşmayı reddederken, 

Türkiye tarihi misyonuna inancına ve kültürüne uyanı yaparak insanlığı yaşatmak için adım attı yani. Avrupa’nın en büyük en modern aşı üretim merkezini de Şanlıurfa’ya kurdu bu arada. 

Evet, yeniden TTB denilen arızalı zihniyete gelelim. 

Beklendiği gibi TTB destek vermesi gerekirken Türkovac aşısını hedef aldı. Niye şaşırmıyoruz Allah’ım. Tersini yapsalar dişimizi kırarız zaten. 

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi ve TTB Pandemi Çalışma Grubu, onay verilen Turkovac aşısını heyecanla karşılamadığı gibi üstüne bir de kötüledi.

TTB’nin açıklamasında, “Sağlık Bakanlığı’nın ülkemizde yapılan aşı çalışmalarına dair verdiği bilgiler başlangıçta umut verici olsa da söz verilen tarihlerde beklenen gelişmelerin olmaması, bir çok insanın aşıyı beklerken hastalanıp ölmesine neden olmuştur” ifadelerine yer verildi.  

BioNTech ve Sinovac’ı hiç sorgulamayan, onunla ilgili bilimsel veri hesabı yapmayan TTB, Turkovac başta olmak üzere halen ülkemizde sürdürülen aşı araştırmalarının devam eden ya da tamamlanan aşamaları hakkında yeterli bilimsel bilgi ve veriyi Sağlık Bakanlığı’nın paylaşmadığını söylüyor. 

Sanırsın Biontech ve Sinovac bunlara formülü gönderdi. Üstüne devam etmişler, “Sağlık Bakanlığı’nın Turkovac için Acil Kullanım Onayı verildiğinin açıklaması, bilimsel çekincelere yol açacak niteliktedir.”

Gavur yapınca sorgusuz sualsiz kabul et, Türkiye yapınca olmadık yerden çamur yap. Sağlık Bakanlığı sanırsın Ermenistan Sağlık Bakanlığı. Orada çalışan hekimler bürokratlar milletin sağlığını düşünmüyor. 

Sadece bu TTB denen tipler biliyor. 

Bugüne kadar bunların Türkiye’de yapılmış, icat edilmiş, başarılmış herhangi bir şeyi alkışladığını, desteklediğini gören var mı? 

Göremezsiniz

İstemezler devletten milletten yana olanları. Bilimi bunlardan başka bilen yok. 

Siyaseti bunlardan başka bilen yok. 

Bunca zamandır sağlık alanında tek bir yaptıkları iş yok, çalışma yok. Sorsan bilmem ne birliği. 

He canım he. 

Git Biontech vurul, kapanın önünde de toz kaldırma.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Şartlar ne olursa olsun sen ülkenden yana ol!

HIZLI YORUM YAP