32,8560$% -0.61
36,0150€% 0.08
2.551,53%0,06
4.184,00%-1,32
16.760,00%-1,32
11.156,20%0,15
฿%
Ł%
Ξ%
%
Tokat’ta, Tıp Fakültesini kazandığını pazarcı tezgahında çalışırken öğrenen Melih Buğra Ertek, farklı bir sevinç yaşadı.
Tokat’ın Turhal ilçesinde haftanın iki günü kuzenin yanında çalışarak harçlığını çıkartan Melih Buğra Ertek (19), üniversite yerleştirme sonuçlarını Çarşamba pazarında açtığı tuhafiye tezgahında öğrendi. Cep telefonu ile ÖSYM’nin sitesine girerek üniversiteyi kazandığını öğrenen Ertek, farklı bir heyecan yaşadı. Sevincini önce ailesini telefonla arayarak sonra da yanında birlikte çalıştığı arkadaşlarıyla paylaşan Ertek, muvaffakiyetin sırrının tertipli ve verimli çalışmaktan geçtiğini söyledi. Ertek, “Burada müşteri ile ilgilenirken sonuçları öğrencim, çok memnun oldum. Sevincimi yakınlarımla, burada birlikte çalıştığımız arkadaşlarla paylaştım” dedi.
Babası hekim olmasını istiyordu
Haftanın iki günü pazar tezgahında öbür günler ise sınavlara çalıştığını belirten Ertek, iki kardeş olduklarını babasının Turhal’da makine fabrikasından emekli olduğunu söz ederek, “Tıp, doktorluk babamın istediği bir meslekti. Benim tabip olmamı istiyordu. Burada hem çalışıp, hemde derslerime çalışarak Rabbimin müsaadesi ile Tıp Fakültesini kazandım. Hem babamı, hem de ailemi memnun ettim” diye konuştu.
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan Ertek, psikiyatri hekimi olmayı istediğini kelamlarına ekledi.
Doğuş Datathon, 9-13 Eylül tarihlerinde online düzenlenecek