32,8560$% -0.61
36,0150€% 0.08
2.551,53%0,06
4.184,00%-1,32
16.760,00%-1,32
11.156,20%0,15
฿%
Ł%
Ξ%
%
Giresun’da yaşanan sel ve heyelan felaketinin akabinde yöre sakinleri başta içme suyu ve elektrik gereksinimleri olduğunu belirterek toplumsal medya üzerinden yardım davetinde bulundular.
Giresun’un Doğankent ilçesine bağlı Oyraca Köyünde yaşayan Celal Coşkun, sel sonrası yaşadığı çaresizliği yetkililere ulaştırmak için sesini toplumsal medyadan duyurmaya çalıştı. Köylerinde acilen pak içme suyu muhtaçlığı olduğunu belirten Coşkun, kendi çektiği manzaralarında “Evim heyelan altında kalmaktan son anda kurtuldu. Afet gecesi saat 12 sularında komşuların yardımıyla ailemi ve çocuklarımı meskenden uzaklaştırabildim ve ardından konutumun arkasındaki arazi heyelan olarak konutumun üzerine geldi. Şu anda meskenim ayakta gözükse bile içi büsbütün çamurlu ve balçık dolu. Su basmış vaziyetteydi. Önemli manada bu problemleri yaşıyoruz. Şu anda bize ulaşabilen muhtarımız dahi hiçbir yetkili yok. Kimseye buradan ulaşamıyoruz. İnternet ve telefon imkânları yeni yeni düzelmeye başladı. Lütfen, rica ediyorum acil müdahale edilmesi gereken düşüncelerimiz var. Bilhassa su ve elektrik. Harmandaki fındıkların üzerinde heyelan ve duvar var. Konutuma ulaşım büsbütün kapalı. Ailemi konuta sokamamakla bir arada tehlike ciddiyetini korumakta. Kimseden yardım alamıyoruz. Nasıl yapacağımızı bilemiyoruz. Şu anda çocuklarda mide bulantısı, ishal başladı. Bunun sebebi de selle oluşan kimi obruklardan akan suyu kullanma zorunda kalmamız. Bu hususta yetkililere davette bulunuyorum” diyerek seslendi.
Hayalini gerçekleştirmek için yola çıktı, uçurumun kenarında bir gün geçirdi