a

Seçime doğru iktidar ve altılı masa!

Neden bir aday belirtisi yok? Potansiyel adaylar neden adaylık açıklamasında bulunmuyor? Son açıklamalara göre adayın sürpriz bir aday olmayacağı yönünde CHP genel başkanının açıklamaları mevcut. Defalarca adaylık konularında başarısız olan 6’lı masa artık milletle oyun oynamaktan kaçının, zaman kazanma politikası uygulamayın.

2023 genel seçimlerine yaklaştığımız şu günlerde merak konusu olan birçok soru herkesin gündemine girmiş bulunmakta. Bu soruları oluşturanlar ise asıl kaynağı tamamen milletimiz ve bu milletin evlatları.

Bildiğiniz üzere daha önceki seçimlerde birçok partinin birleşimiyle çeşitli adaylar karşımıza çıkarıldı. Bunlardan en dikkat çekenleri ise Ekmelettin İHSANOĞLU ile Muharrem İNCE gibi adayların adaylık süreciydi.

Aslında bu adaylarla birlikte bir partinin genel başkanı olamayışı ve ülke adına çokta bir aksiyon almamış oluşu bizleri kuşkuya düşürüyor ve düşündürüyor. Bu doğrultuda milletimizin haklı çıktığını da gördük. Çünkü daha önce gösterilen adaylar hala etkileyici bir politika ortaya koyamıyor.

İktidar olan partide ise 2002 yılından bu güne dış politikada baskın karakterle iç politikada devasa yatırımlarla net tavırları ve görüşleri görebiliyoruz. Günümüz iktidarı 90’lı yıllarda İBB başkanlığındaki başarılarıyla milletimize kendini ispatlamış tanıtmış ve birçok engelleri aşmıştır.

Örneğin parti kapatılma davasından tutun da mason localarının birçok örgütleri ülkeyi sahiplenen ve ülkemizin asıl sahibi olan milletimizi hiçe sayan mafyaların kara para örgütlerinin faiz lobilerinin ve terör örgütlerinin karşısında olmasına kadar en büyük mücadelesini göstermiştir.

 Uzun yıllar iktidarda devam eden tüm Türk ve İslam aleminin Akdeniz’de teknoloji yatırımları ile sağlık yatırımlarının yanı sıra silah sanayinde yapılan büyük yatırımlarla cesaret vermiş bir partisi ve Cumhurbaşkanı bulunuyor.

Burada bu milletin merak ettiği konu ise 6 Parti’nin hatta sonradan masa haricinde katılım sağlayan HDP partisinin milletvekili desteğine güvenerek malum partinin bakanlık verme tartışmasını henüz bitirememişken evlatlarımıza umut olacağı bir adayın çıkarılmasıdır.

Neden bir aday belirtisi yok? Potansiyel adaylar neden adaylık açıklamasında bulunmuyor? Son açıklamalara göre adayın sürpriz bir aday olmayacağı yönünde CHP genel başkanının açıklamaları mevcut. Defalarca adaylık konularında başarısız olan 6’lı masa artık milletle oyun oynamaktan kaçının, zaman kazanma politikası uygulamayın.

Birçok partinin bir araya gelmesi artık milletimizi sadece meraklandırmıyor aynı zamanda güvensizliğe itiyor. Bu ülke bildiğiniz üzere dış politika ve iç politikasında hassas bir ülke. Tarihi başarılarla yazılı bu başarıları nesilden nesile taşıyan bir milletin evlatlarına sahibiz.  Gelişmekte olan ülkelerden olup tüketim mantığından üretim mantığına çok hızlı geçmesi gerektiğini bilen bunun için çaba gösteren bir milletiz. Bu millet tabii ki de  seçeceği adayları daha önceden görmek tanımak istiyor.

6’lı masayı oluşturan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Demokrat Parti Genel Başkanı (DP) Gültekin Uysal, Temel Karamollaoğlu’nun ev sahipliğinde SP Genel Merkezi’nde altıncı kez buluşmasına rağmen bir aday profili gösterilmemesi şaşırtıcı bir gerçek.

 Ülkemizin yönetim şekli bir önceki iktidarın yaptıklarını yüzeysel olarak değiştirip yeniden yaparak partiler arası düşünce farklılığının faturasını bizlere yansıtmak mı yoksa bir Cumhurbaşkanı adayının değişim yerine gelişim sağlamak mı? Her yeni seçimde diğer ülkelerden çok daha fazla parti ve bu partilerin 6’lı masa gibi bir araya gelmeleri ile karşılaşıyoruz.

Bu durum bizlere yeni belirsizlikleri mi getirecek yoksa yeni birlikler mi kazandıracak? Ülkemiz yeni sürprizleri değil yenilikleri hak ediyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kılıçdaroğlu aday olmazsa !