a

Sazla cazla yok olan Nilüfer!

Nilüfer Belediyesi konu olunca kendimi 1980’li yılların abartılı komedi programlarındayım gibi hissediyorum. Arkadaş bir belediye işi olmayan her işle meşgul olup kendi işlerine bu kadar yabancı olabilir mi? 

Nilüfer Belediyesi konu olunca kendimi 1980’li yılların abartılı komedi programlarındayım gibi hissediyorum.

Arkadaş bir belediye işi olmayan her işle meşgul olup kendi işlerine bu kadar yabancı olabilir mi? 

Tezatlar dramatik bir hale geleli o kadar zaman oldu ki! Nilüferlilerin hala katır hayvanından süt sağılabileceğini düşünüyor olmasını da hayretle izlemeye devam ediyoruz.

 Türkiye genelinde olduğu gibi Bursa’da da hizmetsizlik CHP belediyelerinin ortak özelliği ama Nilüfer’de mevzu daha da vahim durumda!

Misal, ilçede tarım arazilerini kaçak inşaatçılar her gün talan ediyor ama belediye pek de ilgi göstermiyor. Milletin park bahçesi ne varsa yeşil alanı restoran kafe bilmem ne diye bizzat belediye eliyle yağmalanmasına çanak tutuluyor. 

Pandemi de öyle güzel geldi ki Nilüfer Belediyesi’ne. Her şey online. Tiyatro online, toplantılar online, şenlikler online, bütçeler online. 

Yav milletin parasıyla belediyede yılbaşı partisi verip millete kullanılması gereken kaynaklarla alınan eşyalarla çekiliş yapıp eğleniyorlar iyi mi?

CHP Osmangazi ilçe örgütü için istihdam sahası olmuş belediye. Kopan belediyede işe giriyor. Yetmiyor eş dost akrabadan kim varsa maaşa bağlanıyor. 

Yetmez ama belediye çalışanlarından bir ekip kurulmuş. Büyükşehir Belediye Başkan adayına tahsis edilmiş

Aday geziyor bunlarda peşinde. Maaş belediyeden hizmet adaya o ne güzel. Suyundan da koy çok iyi geliyor usta. 

Bu süreçte tek sıkıntıları ergenlere yönelik biralı festival yapamamaları! Festival olmayınca kasa kasa bira yürütüp satan arkadaşlar biraz ekonomik sıkıntıya girmişler iyi mi? 

Hasılı Nilüfer’de 25 yıldır toy düzenleyip zeybek oynamaktan başka bir hizmeti olmayanlar, betonlaşan şehri modern Nilüfer diye pazarlıyor. 

Algıya verdikleri enerjilerini hizmete yöneltseler hiç olmadı millete iki kuruşluk faydaları olur. 

Birayla turayla milleti oyalayıp duruyorlar. Ha birde CHP’li kadınlar ve kooperatifçi kadınlara sık sık kahvaltı veriyorlar. Belediyenin önünde iki metre kare bostanla yıllarını geçiriyor Nilüfer. Tarlalar kaçak inşaat dolarken Nilüfer Belediyesi önünde iki metrekare bostanla tarımdan bahsediyor, iklim bilmem neysi yapıyor. 

Çok yazık oluyor Nilüfer’e. Rantın, çökmenin, yandaş ya da paydaş zengin etmenin başkenti durumundaki Nilüfer’de al gülüm ver gülüm siyaseti sürüp gidiyor. Bir kişi de çıkıp demliyor yeter diye. 

Sahi neden Nilüfer’de sessizlik ittifakı var?

Hepimiz biliyoruz. Peki… ?

Bu yazımız bir başlangıç yazısı olarak kabul esilsin İlerleyen süreçte Nilüfer Belediyesi ile ilgili sürpriz yazılarımız olacak. 

******************** ************************. *******************

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Yıkarlar Hayri o ucubeyi!