fbpx
a
reklam

Şaraba da yarı yarıya su katıyor zındıklar!

Güya İYİP,  HDP-CHP ilişkisinden rahatsız güya onlarında olduğu yerde olmaz. Eee Gezi’de var HDP. İstanbul Sözleşmesi müdafaası var. Memleketi hayırsız rüyaların hepsinde var HDP. İYİP bir kez daha durup düşünse kendisi de nereye savrulduğuna hayret edecek. 

Dünyada bizim muhalefet kadar komiği yok!
Birkaç gündür muhalif kanallarda bizim muhalefeti izliyorum eğlenerek. Yok arkadaş bulamazsın dünyanın hiçbir yerinde bunlar kadar keyiflisini. Yani oturacaksın, bekleyeceksin, hiç bir şey üretmeyeceksin, bir planın programın olmayacak, yarın seçim olsa iktidarım diyeceksin. 

Sebep? 

Dünyada ayağına seçim gelsin, seçmende tıpış tıpış onu seçsin diye bekleyen başka bir muhalefet var mıdır acaba? Dahası sadece izleyicisi olduğu antrenmanda atılan gole, Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olmuş gibi tur atan başka bir yapı da göremezsiniz kanaatim. 

Hafta sonu Türkiye Barolar Birliği seçimi vardı.

İki adaylı kongrenin adaylarından biri mevcuttaki Metin Feyzioğlu diğeri de Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan. Seçimi Erinç Sağkan kazandı. Feyzioğlu sol şeritten kadro dışı kaldı. Türkiye’deki muhalefette bir coşku bir coşku sanırsınız seçimler oldu ve kazandılar. Vayyy efendim bu daha başlangıçmış! Vayyy efendim iktidar gidiyormuş.

İktidar, sandık geldiğinde seçmenin vereceği kararla gider de kalır da ama yüzde 70’inden fazlasının iktidar muhalifi olan Barolar Birliği’nin kongresinde iktidar değişmez. 

Bak siz yine kendi kendinize gelin güvey oluyorsunuz gazozu fazla kaçırıp, ama nesiller boyu iktidar hayali ile yaşayan seçmenlerinize yazık. 

Ya arkadaş Metin Feyzioğlu, şundan birkaç yıl önce CHP’nin başına geçsin denilen adam değil miydi?

İktidarla anlamsız çatışmanın bir faydası olmadığını görüp kazanımlar elde edince birden yandaş oldu öyle mi? Yav siz ne kadar komik şeylersiniz öyle? Her ülkeye lazım gerçekten!

Yemin ediyorum Türkiye, muhalefeti ile parmak ısırtıyor dünyaya (!) Dur bakalım daha neler göreceğiz? Siyasi partiler malum politika yaparak iktidara gelir ya da giderler.

Barolar Birliği ise mesleki bir kuruluş. Amacı siyaset yapmak değil avukatların mesleki haklarını korumak vs. Birliğin başkanı değişince muhalefet neden zafer naraları atıyor? Basit. Kişi kendinden bilir işi de ondan. Yani buraları siyaseti sokan her zaman CHP olduğu için oranın da bundan sonra iktidarla çatışmasından güya siyasi rant elde edecek. Geçin bunları geçin. O eskimiş köhnemiş kasaba siyaseti biteli çok oldu bu ülkede.

Birlikleri falan iktidarla çekiştirince kimse koşarak CHP’ye İYİP’e oy verecek değil. Artık bu ülkede insanlar biliyorlar neyin ne olduğunu.

Öyle provokasyonlarla yeni bir 28 Şubat süreci hayal edenlerin ulaşacağı tek şey halkın tokadıyla yeni bir kabus. Hadi CHP’yi anlıyoruz. Zaten HDP ile girift ilişkiler içinde. DW.com.tr’de yayımlanan habere göre Erinç Sağkan başkanlığındaki TBB yönetimi, yeni süreçte feshedilen İstanbul Sözleşmesi’nden uygulanmayan Osman Kavala kararına, Selahattin Demirtaş yargılamasından çoklu baroya kadar birçok alanda mücadele yürütecekmiş. Yani bildiğiniz siyaset yapacağız diyorlar.

Bu CHP ile uyumlu bir durum. Peki İYİP? Kendisini milliyetçi gömleğine sokmaya çalışan, vatan millet Sakarya edebiyatı yapan İYİP’in bu zafer naraları ne ola ki? 

Yeni TBB Başkanı DHKP-C’li teröristlere ağıt yakan, Gezi olaylarında ülkesini hedef alan eşkıyalarla aynı kafayı taşıyan,  bu yapının kazanmış olmasına sevinmek?

Ya cidden birader neyin peşindesiniz Allah aşkına! Hem milliyetçi ülkücüyüm diyip hem de bunlara nasıl yutkunur ne yutkunması sevinir bir insan.

Belli ki ajans ve çevredekilerin verdiği gaz hakikatten iktidar olacaklarını ve milletin bu kafaya oy vereceğini düşündürüyor. 

Güya İYİP,  HDP-CHP ilişkisinden rahatsız güya onlarında olduğu yerde olmaz. Eee Gezi’de var HDP. İstanbul Sözleşmesi müdafaası var. Memleketi hayırsız rüyaların hepsinde var HDP. İYİP bir kez daha durup düşünse kendisi de nereye savrulduğuna hayret edecek. 

CHP’de durum sadece ulusalcılar ve Kemalistler için sıkıntı oluştururken, İYİP’te üst yönetiminden taşrasına kadar her katmanında büyük bir huzursuzluğa yol açar bu durum. 

Hasılı eğer TBB seçimlerinden bir iktidar çıkarmak istiyorsa Millet İttifakı, ne yazık ki o ittifakın milli bir ittifak olma ihtimali yok. En iyisi mi siz gelin ilk kavşaktan dönüp vazgeçin bu işten.

Bak yarın millet önce sandıkta boy ölçüsü alır ardından üstünüze güler. Güldürmeyin üstünüze üzülüyoruz. 

Yani içinde bunların olduğu bir ittifaktan iktidar çıkmaz. 

Hadi bir fıkra ile kapatalım bugünü: 

Bektaşi’nin birini Ramazanda içki içtiği için yaka paça derdest edip kadıya götürürler.

Çakırkeyif Bektaşi’yi görür görmez kadı: Behey kafir…! Bu yaşta hala içiyorsun bu zıkkımı… Utanmıyor musun?  Bilmiyor musun haram olduğunu der. Sırtınızdaki ipek kaftan da haramdır, diye karşılık verir Bektaşi… Kadı, bunun içine pamuk katarlar diyince,

Bektaşi : Ah Hocam Ahhh, Dünyada doğru adam mı kaldı, şaraba da yarı yarıya su katıyor zındıklar diyerek cevap verir…

**************************************************************

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

El Cezire’den bomba iddia: Sedat Peker gözaltına alındı

HIZLI YORUM YAP