fbpx
a
reklam
  • Haberyum
  • Yazarlar
  • Sanmayın ki değişir bu kafa! Yalanlarına karşı uyanık olacağız.

Sanmayın ki değişir bu kafa! Yalanlarına karşı uyanık olacağız.

Her şey aslına rücu eder diye bir söz vardır her defasında kendini ispat eden. Üzülüyoruz hem de çok temsil edenlerin temsil ettikleri kitleye bu kadar zulmü reva görmelerine.  Cumhuriyet tarihi bir avuç İslam ve Müslüman düşmanının millete yaptığı zalimlikleri yazar.  Gün gelir tarih gerçeği de yazar.

Her şey aslına rücu eder diye bir söz vardır her defasında kendini ispat eden. Üzülüyoruz hem de çok temsil edenlerin temsil ettikleri kitleye bu kadar zulmü reva görmelerine. 
Cumhuriyet tarihi bir avuç İslam ve Müslüman düşmanının millete yaptığı zalimlikleri yazar.  Gün gelir tarih gerçeği de yazar. 


Öyle çok geriye gitmeye gerek yok. Bugün yaşayıp o zalimlikleri yaşayan insanların şahitlik edebileceği birkaç örnekle vereceğim ama önce güncele gelelim hele bir. 


Camiye gidip Yasin okuyanı vardı ama seçimden sonra bir daha cami yüzü görmedi.  

Çarşaflı kadınlara rozet takını vardı, bir daha çarşaf giyen bir kadının yanından geçmedi. 
Vitrine bir kız çocuğu koydular başında örtü olan, bir daha o kızımızı gören de olmadı. 

Her dine her inanca ve dahi sapkınlık boyutundakileri bile saygıları var ama milletin inandığı İslam’a da İslam’a inanan Müslümanlara da zerre kadar saygıları yok. 


Yav geçtim onların saygısını yiyeyim. Apaçık düşmanlar. Söyledikleri ve yaptıkları hep algı üzerine ve yapmacık olduğu için her defasında o sahtekâr yaklaşımları da afişe oluyor iyi mi?
Gelelim Özgür Özel denen zata. Bir çok işini eleştirebileceğimiz ve hatta eleştirdiğimiz Diyanet İşleri Başkanlığı’nın en derli toplu ve en düzgün işlerinden birisi okul öncesi 4-6 yaş Kur’an Kursları. Bunlar çağdaş modern ve bilimden yana ya. 


Kulaktan dolma değiş gidip yerinde incelese, Diyanet İşleri’ne sorsa ne kadar güzel bir proje olduğunu görecek. Ama derdi İslam’la derdi Müslümanlarla. Derdi ne yapıldığıyla ilgili değil adı İslam,  adı Kur’an olunca gözleri dönüyor bunların. Mesele İslam nefreti, Mesele Müslüman’a düşmanlık.  


Kenan Evren denen darbeci zalim Anadolu’da annelerin başındaki örtüye saldırıyor, onların başından o örtüyü çekiyordu. 


Sonra Turgut Özal’a saldırdılar namaz kılıyor diye. 28 Şubatta bu ülkenin çocuklarını okullara almadı bu rezil zihniyet. Yüz binlerce evladı, öğrenci, memur ne varsa mağdur ettiler zulümleriyle. Kamusal alan uydurup insanları devlet kurumlarına almadılar. 


Kur’anı namazı yasakladılarneredeyse. Bitmedi öfkeleri Cumhurbaşkanı’nın eşi başörtülü olamaz diye darbe kalkışmasına kalktılar. Kur’an kurslarına karşı e muhtıra yayınlayacak kadar kepazeleştiler. 
Sonra baktılar ki millet her seferinde tokadı vuruyor birden bire bu insanları kandırmaya yönelik politikalar sergilemeye başladılar. Ama olmuyor. İçlerindeki öfke ve kin bitmiyor. Her palavralarında bir adım ötede içlerindeki o rezilzihniyeti dışa vuruyorlar. 


Tekrar dönelim Özgür Özel’e.Bakın ne demiş okul öncesi 4-6 yaş Kur’an Kursları için orta çağ zihniyeti tanımlaması yapan  Özgür Özel, “Bu kafayla, bilimin B’si, fiziğin F’si, matematiğin M’si de olmuyor üniversiteye gidince.
Çocukları bütün dünya nasıl yetiştiriyorsa öyle yetiştirmek varken bir ortaçağ zihniyetine yönelmenin, bunu kurumsallaştırmaya çalışmanın ne bu Cumhuriyet’e ne bu millete faydası var; ne de Anayasa’ya uygunluğu var.”
Ya arkadaş ya utan desek utanmazsın biliriz. Avrupa’da tüm ülkelerde var. Git biraz bak bakalım. Bakmazsın onlar Hıristiyan çünkü. Senin derdin Müslümanlarla. İslam dışında her şey çağdaş ama İslam orta çağ öyle mi? Hadi git oradan. Tükürsek zihniyetinize tükürüğümüze yazık olur. 


Bir dönem üniversitede bu kafada bir öğretim üyesinin yaptığı açıklama tam bunları anlatıyor. Hıristiyan olmadığımız için ilerleyemedik. Hıristiyan olsaydık uçacaktık. Yav aha siz değilsiniz Müslüman ne yaptınız Allah aşkına. Lan olum 100 yılı heykel yaparak geçirip çağdaş medeni olduğunu zanneden bu kafa nasıl bir kafa Allah aşkına.


Erdoğan bir kadeh kaldırsa memleket rahatlayacak diyen bir yayın yönetmeni vardı hani, o kadar çok çekiyorlar ki kafayı hücreler bile ayakta duramıyor. Yav heykelin önünde çocuklara secde ettiren kafayı nasıl modern ve çağdaş bir yapıya getireceğiz.Neyse uzatmayalım. Milletimiz bunları asla unutmasın. Bunlar yarın iktidara gelirse camileri kapayacak, yine annelerimizin evlatlarımızın başındaki başörtüsünü çıkaracaklar. 


Memleketi geliştirmek milleti refaha kavuşturmak gibi bir dertleri yok. İslam kazınsın bu topraklardan dertleri o. CHP’deki inançlı ve imanlı kardeşlerimizin de kabul etmeyeceği bu bozuk zihniyeti bu topraklardan  silmekten başka çaremiz yok. İstiyorlar ki biz de onlar gibi putperest olalım. 

Olmayacağız…Yalanlarına karşı uyanık olacağız.
Aynı yerden bir kez daha yılanın ısırmasına müsaade etmeyeceğiz. 

Bir kez daha deşifre oldular, bir kez daha kinlerini kustular. 

Bir kez daha bu devletin bunlara teslim edilemeyeceğini net anlamış olduk. 


Bu millet bu zihniyete boyun eğmez…

********************************

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bu milletin umutlarını yeşertecekler!

HIZLI YORUM YAP