32,8560$% -0.61
36,0150€% 0.08
2.551,53%0,06
4.184,00%-1,32
16.760,00%-1,32
11.156,20%0,15
฿%
Ł%
Ξ%
%
Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde Elbistan Yamaç Paraşütü Kulübü ve Tabiat Sporları Derneği Başkanı Turgut Akbaş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü aktiflikleri kapsamında paramotorla kentin üzerinde şehitler için hürmet uçuşu gerçekleştirdi.
Elbistan Yamaç Paraşütü Kulübü ve Tabiat Sporları Derneği Turgut Akbaş, Kahramanmaraş Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü’nün, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü aktiflikleri çerçevesinde, şanlı bayrağımızla birlikte şehitler için hürmet uçuşu gerçekleştirdi. Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı ve Elbistan Gençlik ve Spor İlçe Müdüriyeti görevlilerinin de bölge aldığı uçuş, Çilingir çayırı mevkiinden başladı. Hazırlıklarını yaptıktan sonra havalanan Akbaş, bir vade sonra ay yıldızlı bayrağımız ve Kahramanmaraş Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü’nün pankartını açtı. Bir vade yerde uçan Akbaş, rüzgar uçuşunu zorlasa da kent merkezine giderek yaklaşık 1 saat boyunca gökyüzünde şanlı bayrağımızı dalgalandırdı. Akbaş’ın uçuşunu fark eden vatandaşlar, alkışlarla kendisine destek verdi.
Hürmet uçuşunu problemsiz bir şekilde tamamlayan Akbaş, yaptığı değerlendirmede, “15 Temmuz şehitlerimizi, rahmet ve hürmetle anıyoruz. Şehit ailelerimize tekrar sabırlar diliyoruz. 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün üzerinden 4 yıl geçti. Bu olayı Türk milleti unutamaz. Allah, bu tıp acı olayları bize ve Türk milletine yaşatmasın. 15 Temmuz şehitlerimizin acısı içimizde fakat Türk milletinin de destan yazdığı bir gündür. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.
Paramotor, pilotun paraşütüne ek olarak bir de sırtında pervaneli motor taşıdığı bir hava aracıdır.
İçişleri Bakanı Soylu: “Türkiye 15 Temmuz’dan sonra geleceğini yine şekillendirmiştir”