32,8560$% -0.61
36,0150€% 0.08
2.551,53%0,06
4.184,00%-1,32
16.760,00%-1,32
11.156,20%0,15
฿%
Ł%
Ξ%
%
2021 eğitim öğretim yılı öncesi korona virüsü ile uğraşta uygulanabilecek önlemler ele alındı. Rektör Ünal toplantıda önlemler üzerine kelam alarak görüşmeler gerçekleştirdi.
Korona virüsü (Kovid-19) salgınının yayılmasını önlemek gayesiyle alınacak önlemleri görüşmek üzere düzenlenen toplantıda Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Samsun Vilayet Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal ve başka şura üyeleri de yer aldı.
2020-2021 eğitim-öğretim yılında Samsun genelinde yer alan ilköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim kurumları ile öğrenci yurtlarında korona virüse karşı alınacak önlemler üzerine görüşmeler gerçekleştirildi.
Toplantı sonrası OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal rektörlük makamında Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz’ı kabul etti. Rektör Ünal’a ve takımına yeni görevlerinde muvaffakiyetler dileyen Yılmaz, iyi olsun temennisinde bulundu. OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal ise nazik ziyaretinden dolayı Yılmaz’a teşekkür etti.
YKS Türkiye birincisi Hüseyin Kağan Özdemir, TOBB Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı