a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Orhangazi Belediyesi Bursa Gastronomi Festivalinde Orhangazi’nin Ürünlerini Tanıttı

Orhangazi Belediyesi Bursa Gastronomi Festivalinde Orhangazi’nin Ürünlerini Tanıttı

Orhangazi Belediyesi, Bursa Gastronomi Festivalinde, Orhangazi’nin ürünlerini tanıttı. Bursa Merinos Kültür

Orhangazi Belediyesi, Bursa Gastronomi Festivalinde, Orhangazi’nin ürünlerini tanıttı. Bursa Merinos Kültür Merkezi’nde düzenlenen festivalde Stant açan Orhangazi Belediyesi, Orhangazi‘de yoğun olarak üretilen Zeytin, Zeytinyağı ve Turşu gibi ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu. Ürünler katılımcılar tarafından ilgiyle karşılandı.

Orhangazi Belediyesi diğer çalışmalarının yanı sıra kültürel çalışmalarını da sürdürüyor. Orhangazi Belediyesi bu çerçevede, Bursa Merinos Kültür merkezinde düzenlenen Bursa Gastronomi Festivali’ne katıldı. Festivalde Stant açan Orhangazi Belediyesi, Orhangazi’nin Zeytin, Zeytinyağı ve Turşu gibi Türkiye çapında beğenilen ürünlerini ziyaretçilere sundu. Orhangazi Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından açılan Standı çok sayıda katılımcı ziyaret etti. Stantta ziyaretçilere Orhangazi’nin gıda ürünleri hakkında bilgi verildi. Özellikle coğrafi konum işareti de almış olan Gedelek Turşuları büyük ilgi gördü.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Bursa Gastronomi Festivaliyle, ilgili yaptığı açıklamada “ Her zaman söylediğim gibi Orhangazimiz birçok özelliğiyle dikkat çeken bir şehirdir. Sanayi, turizm elbetteki tarım Orhangazimizin önde gelen Özelliklerindendir. Bursa Merinos Kültür merkezinde düzenlenen Bursa Gastronomi Festivalinde açtığımız stantta, Orhangazimizi temsil ettik. Standımızda Zeytin, Zeytinyağı ve Turşu gibi tarım, Aslında bir açıdan da sanayi ürünü kabul edilebilecek ürünlerimizi ziyaretçilere tanıttık. Standımızı çok sayıda katılımcı ziyaret etti. Ürünlerimiz ilgiyle karşılandı.“ İfadelerine yer verdi. Başkan Aydın sözlerine “ standımızda şunu fark ettik. Ziyaretçiler Orhangazimizin gıda ürünlerini daha önceden duymuşlar ve tatmışlar. Bu bizi gerçekten çok mutlu etti. Başta Kültür İşleri Müdürümüz Berkan Demir olmak üzere, Emeği geçen arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.“ Cümleleriyle son verdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Macera Bursa’da Coşkulu Sezon Açılışı