a

“Nilüfer’de işler ayna kalp kalbe buluşup oyna”

Festival getirin yapalım. Kültür sanat danışmanı tiyatro yazmış koyun barakayı oynasınlar. Patlatın bütçeyi kültür sanata. Yol yapmak, çöp toplamak, sosyal işlere yönelmek, zabıta hizmetleri vermek iş değil Nilüfer’e...

Ya kalp kalbe buluşuyorlar, ya yıldızların altında kafa çekiyorlar. Birileri Turgay Erdem’e Nilüfer’in kültür sanat ve doğa yürüyüşü, barakada tiyatro müdürü olmadığını anlatsa, kendisinin belediye başkanı olduğu hatırlatsa keşke.

İşi gücü bırakmışlar Mysia Yolları’nda “Kalp kalbe” buluşuyorlar, olmadı Balat’ta beleş biraları tokuşturuyorlar o da olmazsa tribüne yönelik bir iki slogan atıyorlar tamam bitti. 

Yolları delik deşik, çamurdan geçilmiyor, dereleri parklarından doğru düzgün çöp alınmıyor, bunlar fantastik işlerden geri duramıyor. Melisa çayı mı içiriyorsunuz başkana arkadaş. Sanırsın Prag Belediye Başkanı. Akşama kadar sergi, konser, tiyatro, dergi…

Ya dedim gözden kaçırmış olmayayım. Belki yaptıklarını anlatamıyorlardır (!) algı uzmanı olmalarına rağmen internet sitelerine girdim. Kadın kooperatifleri, keçe bilmem ne dersleri, online buluşmalar, konser tiyatro gırla. 

Araya bir iki sözde bilimsel toplantı da atmışlar ama sırıtıyor tabi. Ya bu Nilüfer’in Misi ve Gölyazı dışında hiç mi yeri yok? 

Malum Nilüfer Belediyesi’nin en iyi yaptığı iş park ve dinlenme alanlarını ranta açmak. Şöyle bir bakın, ranta açmadıkları bir yeşil alan bulamazsınız. Sonra Gülümseyin Nilüfer’desiniz. 

Yalnız Allah’ları var algı konusunda ellerine kimse su dökemez. Hiç iş yapmadan, vatandaşın dertlerine derman olmadan çok çalışıyor havasını vermekte üstlerine yok. 

Geçen gün gazeteci bir arkadaşımıza röportaj vermiş Turgay Erdem. Herkes suçlu bir tek bunlar ak kaşık. Kaçak yapılaşmayla mücadele ediyorlarmış da ama kanunlar yetmiyormuş da. İstediğinizin üstüne kâbus gibi çöküyorsunuz ama? Belediye ek hizmet binasının arkasında inşaata başladıklarını nasıl görmüyorsunuz diyen yok tabi. 

Mesela diğer belediye başkanları bizde şu kadar kaçak yapı var şu kadarına zabıt tuttuk şu kadarını yıktı diyorlar. Duydunuz mu Nilüfer Belediyesi’nden böyle rakamlar duyamazsınız. 

Çünkü baştan aşağıya rant çamuruna batmış, rantiyecilerin hükmettiği bir ilçe haline gelmiş bir yer burası. 

Beton blokları modernlik çağdaşlık olarak pazarlıyorlar insanlara. Doğru düzgün sosyal alanları bile yok. Ha tabi standart halktan bahsediyorum. Üst gelir grubundaki kesim için tüm imkânlar oluşturulmuş durumda ona şüphe yok.  Misal geçen gün ihtiyaç sahipleri için market kurmuşlar. Makarnaların önünde boy vermiş Turgay Bey. 

CHP’liler rakiplerini makarnacılar bulgurcular diye tarif ediyor ya, buna tık laf eden yok. Oysa Kestel Belediyesi’nin ekmek büfeleri gibi, Osmangazi Belediyesi’nin tonlarca ekmek dağıtması dağıtması gibi imkanlar oluşturmak diye bir dertleri yok. Bol bol restoran açılsın, yiyelim içelim eğlenelim. 

Yok mu? 

Festival getirin yapalım. Kültür sanat danışmanı tiyatro yazmış koyun barakayı oynasınlar. Patlatın bütçeyi kültür sanata. Yol yapmak, çöp toplamak, sosyal işlere yönelmek, zabıta hizmetleri vermek iş değil Nilüfer’e. Erzak kolisini sosyal proje zannediyorlar. Çıkardılar mı acaba faturasını kirasını ödemeyen insanların listesini. Ya iki konser az yapalım şu insanlara destek olalım diyorlar mı? Yok. 

Kalp kalbe buluşup doğada yürüyüşeceğiz aman ihmal etmeyin gelin. Kahvaltı da var. Akşama da meyhaneye gideriz…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (1)

Sıradaki haber:

Bu kavgadan kimse bir şey kazanmaz!