fbpx
a

Mustafakemalpaşa’da müthiş kabuk değişimi!

Kanar hiçbir alanı eksik bırakmıyor. Kültürel etkinlikler, her kuşağa göre organizasyonlar. O nedenle de sokağa çıktığında 7’den 70’e halkın ilgi gösterdiği, gönlüne aldığı bir isim oldu henüz 3 yıllık başkanlığı döneminde. Bursa’nın genç başkanlarından biri olan Mehmet Kanar’a ilk dikkatimizi yönlendiren hadise 2019 yılı sonlarına doğru Ankara’ya yaptığı bir haftalık çıkarma ve belediyede törenle karşılanışı oldu.

Mustafakemalpaşa, tarihinde olmadığı kadar hareketli, olmadığı kadar renkli ve enerji dolu bir dönem geçiriyor. Burada Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ın enerjisi, iletişimi, çabası çok önemli tabi. Şehirler belediye başkanlarının vizyon ve ufuklarıyla gelişir ona göre şekillenir.

Bursa’nın genç başkanlarından biri olan Mehmet Kanar’a ilk dikkatimizi yönlendiren hadise 2019 yılı sonlarına doğru Ankara’ya yaptığı bir haftalık çıkarma ve belediyede törenle karşılanışı oldu.

Daha önce pek örneğine rastlanmayan bu hareketi arkadaşlarımızda değerlendirirken, Kanar’ın ve yönettiği ilçe Mustafakemalpaşa’nın bu dönem oldukça popüler ve gündemde kalacağı üzerinde ittifak etmiştik.

Öyle de oldu doğrusu. Mehmet Kanar, ilçesini hiç olmadığı kadar gündemde tutarken, yatırımları Mustafakemalpaşa’ya çekme noktasında da oldukça etkili oldu.

Gerek merkezi yatırımlar gerekse Büyükşehir Belediyesi’nde ilçesi için mücadele veren Kanar, bunun meyvelerini de topluyor. Aslında bir ilçe belediyesinin bir dönemde yapılacak işlerinin kat be kat fazlasını daha şimdiden yapmış durumda.

Mesela Büyükşehir Belediyesi ile ilçenin tüm altyapısını yeniliyor. Bu bile 50 yıllık hizmet demek. Gençlik merkezinden, geri dönüşüm tesisine kadar onlarca hizmet bir yandan devam ederken, tarımdan turizme kadar bir çok alanda da örnek işlere imza atılıyor ilçede.

Mehmet Kanar gerçekten farklı ve renkli bir kişilik. Bu özellikleri ile de Mustafakemalpaşa’ya başka bir sempati kazandırıyor. Misal, Belediyenin önüne makam masasını taşıyıp, gelip giden vatandaşla sohbet etmesi, onların dertlerini dinlemesi o kadar güzel görüntüler ortaya çıkarıyor ki!

Ziraat mühendisleri var mesela Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin. Hepsini görevlendirmiş Kanar başkan. Köy köy gezip tarım ve hayvancılık konusunda köylüyü bilgilendiriyor, ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlıyor. Toprak analizleri yaptırarak, köylülere alternatif ürünler dikimi noktasında teşvik ediyor ve kazanç sağlamalarına vesile oluyor.

Kendi sosyal medya hesabından ilçenin tanıtımını yapıyor aynı zamanda. Dahası turizm potansiyeli olan bölgelerde atılan adımlarla ilçenin bu alanda da iddialı olmasının yolunu açıyor. Yakında Tümbüldek kaplıcalarının ismini çok daha fazla duyacağız.

Buraya bulunan yatırımcıyla tesis ulusal ve uluslararası alanda bir merkez haline gelebilir. Suuçtu Şelalesi’ne ilgi sürekli artıyor örneğin. Bunlarda belediyenin sağladığı yatırım ve imkanlarla oluyor.

Kanar hiçbir alanı eksik bırakmıyor. Kültürel etkinlikler, her kuşağa göre organizasyonlar. O nedenle de sokağa çıktığında 7’den 70’e halkın ilgi gösterdiği, gönlüne aldığı bir isim oldu henüz 3 yıllık başkanlığı döneminde.

Mustafakemalpaşa’nın her zaman potansiyeli vardı ve olacak. Ancak yiğidin yoğur yiyişi o potansiyelin harekete geçmesini de beraberinde getiriyor. İşte Kanar, bu dönem yıldızını parlatıyor Mustafakemalpaşa’nın. Önümüzdeki süreçte çok daha etkin ve çok daha fazla adını duyacağımız bir ilçe Mustafakemalpaşa.

Bitirmeden eklememiz gereken çok önemli bir konuda Kanar’ın iletişim gücü. Gerek Ankara gerek Bursa’da tuttuğunu koparmasının en önemli nedeni etkili iletişim kurması. Gidiyor ve bir şekilde o yatırımı, hizmeti alıp geri dönüyor.

Bunu Mustafakemalpaşa’da da çok güzel yapıyor. Her kesimle kurduğu sıcak ilişkiler, aynı partiden olsun olmasın herkesin saygısını kazanıyor. Yaptıkları takdir topluyor. Tartışılan değil hizmetleriyle takdir gören bir belediye başkanı olarak yazdırıyor adını ilçe tarihine.

Yolunuzu düşürün Mustafakemalpaşa’ya ve değişimi birde gözlerinizle görün derim. Gitmişken Suuçtu’ya ve Tümbüldek’e de uğrayın bakın hizmet etmek isteyince nasıl değişiyor bir anda yerleşim yerleri…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İş insanı Koray Sarısaçlı’nın kaçırılmasına yönelik soruşturmada gözaltına alınmıştı