32,8560$% -0.61
36,0150€% 0.08
2.551,53%0,06
4.184,00%-1,32
16.760,00%-1,32
11.156,20%0,15
฿%
Ł%
Ξ%
%
2017-2018 döneminde alanındaki 1-1’lik Boluspor maçı sonrası Harika Lig’e yükselen Yeni Malatyaspor üç dönem sonra küme düştü.
Muhteşem Lig Cemil Usta Sezonu’nu 32 puanla 16. sırada tamamlayarak küme düşen Yeni Malatyaspor, tarihinde ilk defa yükseldiği ve büyük başarılara imza attığı Üstün Lig’e veda etti. Sarı-kırmızılı kadro ligin ilk yarısında Sergen Yalçın ile topladığı 24 puanın üzerine ikinci yalnızca 8 puan toplayarak da büyük bir başarısızlığa imza attı. Muhteşem Lig’de geçen dönemi 5. sırada bitirerek UEFA Avrupa Ligi ön eleme tipinde çaba hakkı kazanan Malatya temsilcisi sonrasında yaşadığı düşüşle ’nereden nereye’ dedirtti.
Döneme teknik yönetici Sergen Yalçın yönetiminde başlayan Yeni Malatyaspor devre ortasında bu isim ile yollarını ayırmasının akabinde teknik yöneticiliğe Kemal Özdeş’i getirdi. Yeni Malatyaspor, Özdeş ile büyük bir düşüş yaşadı ve 5 haftada puan yüzü göremedi. Daha sonra misyona gelen Hikmet Karaman’ın da istenileni veremediği sarı kırmızılı ekipte bu süreçte 8 puan toplanabildi.
Yeni Malatyaspor, Hikmet Karaman döneminde 2 galibiyet, 2 beraberlik, 7 yenilgi aldı.
Malatya grubu, ilk yarıda topladığı 24 puana karşın ikinci yarıdaki önlenemez düşüşü ile Muhteşem Lig’e veda etti.
Başkan Sancak ve futbolcular Harika Lig’e odaklandı