32,8560$% -0.61
36,0150€% 0.08
2.551,53%0,06
4.184,00%-1,32
16.760,00%-1,32
11.156,20%0,15
฿%
Ł%
Ξ%
%
Zonguldak’ın Çaycuma ilçesi Kalaycıoğlu köyünde her geçen gün artan koronavirüs pozitif sayısı yüzünden muhtar vatandaşı toplumsal medya hesabı üzerinden paylaştı.
Kalaycıoğlu köyünün muhtarı Yalçın Kalaycıoğlu toplumsal medyada yaptığı paylaşımlarda 3 başka ailede 9 kişinin Koronavirüs testi pozitif çıktığını yayınladı. Muhtar Kalaycıoğlu, köyün sayfasında isimleri ifşa etmenin sebebini şu şekilde açıkladı; ” Vatandaşları ikaz amaçlı olarak köyümüzün sayfasından pozitif vak’a olanları paylaştım. Kurallara uyulması için ve dikkat etmeleri için. Zira alınan önlemlere uymuyoruz yapılan ihtarları dikkate almıyoruz. Yalnızca pozitif vak’amız 9 tane, temaslı vak’a 20’nin üzerinde. Burada çalışan işine gidip ekmek parası kazananlar var bu bir vebaldir, kimsenin kimseye bunu yapmaya hakkı yok. Şükür kolluk kuvvetleri daima gelip ilgileniyorlar. En kısa zamanda bu durumu atlatacağız inşallah.”
Yangın ihbarına çıktılar, pastayla karşılandılar