32,8560$% -0.61
36,0150€% 0.08
2.551,53%0,06
4.184,00%-1,32
16.760,00%-1,32
11.156,20%0,15
฿%
Ł%
Ξ%
%
Minik öğrenciler ilk sınavlarına korona virüs önlemleri altında girdi.
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) korona virüs salgını nedeni ile ertelenen özel yetenekli öğrencilerin eğitim alacağı Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) sınavlarının ilk basamağı olan küme taraması sınavları yapıldı. Sınava girecek olan öğrenciler guruplar halinde muhakkak saatlerde okula davet edildi. Tokat BİLSEM’de yapılan sınava çocuklarını getiren velilerin okula girişine müsaade verilmedi. Öğrenciler ise maske ve toplumsal aralık kurallarına dikkat edilerek okul bahçesine alındı. Ateşleri ölçülerek elleri dezenfekte edilen minik öğrenciler sınava girecekleri sınıfları alındı. Türkiye genelinde tablet bilgisayar üzerinden gerçekleştirilen küme taramasında ter döken öğrencilerin epey heyecanlı olduğu gözlemlendi. Tablet bilgisayarda 3 adet animasyonu izleyerek 3 adet alıştırma yapan öğrenciler sınava başladı. 40 dakika süren sınavın akabinde öğrenciler okul dışında bekleyen velilerine teslim edildi.
10’ar kişilik sınıflarda sınava girdiler
Tokat Bilim Sanat Merkezi Müdürü Oğuzhan Öztürk, 15 Mart’ta yapılması planlanırken korona virüs salgını nedeni ile ertelenen sınavların 5-6 Eylül 2020 tarihleri ortasında yapıldığına dikkat çekti. 120 öğrencinin belirlenen çeşitli saat dilimlerinde 10’ar kişilik sınıflarda sınava alındığını belirten Öztürk, “Tüm önlemlerimizi alarak sınavlarımızı yaptık. Girişte öğrencilerimizin muhakkak fizikî uzaklıklar içerisinde sınavın yapılacağı sınıflara alındı. Sınavı biten öğrencilerimiz okul dışında bekleyen velilerine teslim edildi” dedi.
Karadeniz’de ilk ‘Bilim Merkezi ve Planetaryum’ Samsun’a kuruluyor