a
  • Haberyum
  • Gündem
  • Konya’da alkollü eğlence mekanına baskın; 53 kişiye 333 bin 900 lira ceza

Konya’da alkollü eğlence mekanına baskın; 53 kişiye 333 bin 900 lira ceza

/KONYA, KONYA’da daha önce mühürlenen alkollü eğlence mekanına polisin yaptığı baskında 53 kişiye kısıtlamayı ve sosyal mesafeyi ihlalden 333 bin 900 lira ceza kesildi. İş yeri sahibi M.S. hakkında da ‘Bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranma ve mühür bozmak’ suçlarından adli işlem başlatıldı.
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Selçuklu ilçesi Musalla Bağları Mahallesi Taşkale Sokak’ta ruhsatsız bir iş yerinde alkol eşliğinde müzikli eğlence yapıldığı bilgisine ulaştı. Daha önce de koronavirüs tedbirlerine uyulmadığı için mühürlenen iş yerine düzenlenen operasyonda içerideki 53 kişiye kısıtlamayı ve sosyal mesafeyi ihlal ettikleri gerekçesiyle 333 bin 900 lira ceza kesildi. İş yeri zabıta ekipleri tarafından tekrar mühürlendi.
Ayrıca iş yeri sorumlusu M.S. hakkında ‘Bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranma ve mühür bozmak’ suçlarından adli işlem başlatıldı. 
NARGİLE BASKINI 
Bu arada polis, Feritpaşa Mahallesi Nalçacı Caddesi’ndeki bir kafenin de koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olması gerekirken açık olduğu bilgisini aldı. Kafeye yapılan operasyonda iş yerinde nargile içilip, okey oynandığı belirlendi. İçerideki 10 kişiye kısıtlamayı ve sosyal mesafeyi ihlal ettikleri gerekçesiyle toplam 63 bin lira para cezası uygulandı. İş yeri zabıta ekiplerince mühürlendi. 

​ 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Özel düzenekli sera ile uyuşturucu üretilen eve polis baskını