32,8560$% -0.61
36,0150€% 0.08
2.551,53%0,06
4.184,00%-1,32
16.760,00%-1,32
11.156,20%0,15
฿%
Ł%
Ξ%
%
Ankara’nın Keçiören kazasındaki Ufuktepe Mahallesi’nde dün gece saatlerinde dışarıdan konutuna dönen kick boks sporcusu Ümit Ö. (26), argümana nazaran, trafikteki sürücünün tacizine uğradı.
İsmi belirlenemeyen 3 kişi tarafından önü kesilerek, darbedilen Ümit Ö., vaka tarafından uzaklaştı. Lakin 3 kişi, Ümit Ö.’yü takip ederek, konutunun önünde saldırdı.
Atağa karşılık veren Ümit Ö., 3 kimseye tekme ve yumruklarla karşılık verdi. Ümit Ö., kendisine vuran saldırganları 30 saniyede bölgeye düşürdü. Mahallelinin araya girmesiyle arbede sona erdi. 3 kişi de araçlarına binerek, kesimden uzaklaştı.
”SADECE KENDİMİ KORUDUM”
Yıllardır kick boks ile uğraştığını belirten sporcu Ümit Ö., “Dün sıradan bir formda haneme geliyordum. Beyaz bir araç, yolda al bir araçla dalaşıyordu. Ben de yanlarından geçtim gittim. Yanlarından geçtikten sonra kafayı bana taktı, arabayı üzerime kırdı. Ardıma geçti uzunları yaktı. Önüme geçti, arabayı önüme kırdı. Daha sonra indi, bağırmaya çağırmaya başladı. Ben arbede etmemek için otomobilden inmedim. Elini savurunca benim dudağıma geldi ve dudağım patladı. Sonra ben tekrar bir şey yapmadım lakin konutuma kadar geldim. 3 kişi beni buraya kadar takip etti, ben de artık kendimi himayem gerektiğini düşünerek o iç güdüyle hareket ettim. Yaptığım tek şey buydu. O arkadaşları da tanımam etmem, birinci kere gördüm. Trafik magandalığı dedikleri bu olsa gerek. Kişilere sataşmak için bahane arıyorlar. Lakin bu sefer yanlış kimseye çattılar. Bunun da farkına varmışlardır umarım. Hiç kimseyi dövme niyetinde değildim, ben kendimi korudum” diye konuştu.
Ümit Ö. ayrıyeten vakayla ilgili şikayetçi olmadığını söyledi.
Bursa’da sağanak ve sel uyarısı