fbpx
a

Zorbalığın bu kadarına da pes!

Kaçak yapılaşmayla ciddi bir mücadele içinde olan Kestel Belediyesi, son dönemde zorbaların hedefi haline geldi...

Kaçak yapılaşmayla ciddi bir mücadele içinde olan Kestel Belediyesi, son dönemde zorbaların hedefi haline geldi. Kaçak yapıyla mücadele görevini yerine getiren Kestel Belediyesi Yapı Kontrol Müdürü, kaçak yapı sahibi tarafından saldırıya uğradı.
Hem suçlu hem de güçlü sözünü teyit eden olay, 9 Mayıs Pazartesi günü mesainin bittiği saatler’de meydana geldi. Kestel Belediyesi teknik birimlerinin bulunduğu binaya gelen kaçak yapı sahibi Ümit Yazıcı, Yapı Kontrol Müdürü A.P’ ye fiili olarak saldırıda bulundu. Bu sırada saldırganın “Sıra Önder Tanır’ da“ diye tehditler savurduğu da bildirildi. Olay sonrası Yapı Kontrol Müdürü darp raporu alırken, saldırgan ise emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı.
Birkaç gün önce fiili saldırıyı gerçekleştiren Ümit Yazıcı, dün de yanında babası Bayram Yazıcı ve kardeşleriyle birlikte yanlarındaki bir büyükbaş hayvanla birlikte Kestel Belediyesi önüne gelerek kendisine ve babasına ait olan Kestel Kazancı mahallesindeki kaçak yapılarının yıkılmasına karşı tepki gösterdi. Ümit Yazıcı, kendisine müdahale eden Emniyet görevlilerine karşı da direndi. Emniyet görevlilerinden birinin olay yerinde hafif yaralandığı bildirilirken, eylemciler gözaltına alındı.
Bir süredir Kestel Belediyesi’nde kanun ile tanımlanan, görevlerini yerine getirmeye çalışan kamu görevlilerine karşı darp, tehdit ve hakaret içeren bir takım eylemlerin yapıldığı, sosyal medya üzerinden, bir takım çevreler tarafından yıpratma kampanyası yürütüldüğü ifade ediliyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Seçimin güvenliği sarsılırsa sorumlusu burasıdır