a

Kaçak restoranın kurdelasını Türkyılmaz kessin!

Ancak her zaman yaptıklarını yapıyorlar. Mühür fevki yapılarak inşaat aralıksız sürüyor. Vatandaş yine şikayetçi oluyor. Evraklar gidiyor geliyor. On Kaplan gücündeki sol yumruklu Hayri Türkyılmaz, umursamıyor bile. Ve herkesin gözü önünde kaçak inşaat tamamlanıyor.

Göz göre göre defalarca şikayet edilmesine ve mühür fevki yapılmasına rağmen Bademli’de herkesin gözünün önünde kaçak restoran yaptılar. Ekim ayının 7’sinde de hizmete açacaklar.

1

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, konu alt ve orta gelir grubundan insanların Eşkel, Esence gibi bölgelerde yaptıkları barakalara gelince 10 kaplan gücünde yıkım araçlarını vatandaşın kapısına yığıyor. Ancak sözde solcu gerçekten zengin ve nüfuz sahibi dostu Türkyılmaz, konu Bademli olunca hem kör oluyor hem de sağır.

Bademli’de bir restoran, kaçak olarak yeni bir restoran inşaatına başlıyor. bölge sakinleri bu durumdan rahatsız oluyor ve Mudanya Belediyesi’ne başvuruyor. Savsaklıyorlar.

Bu Kez avukatları aracılığı ile belediyeye başvuruyor vatandaş. Diyor ki burada bu kişiler kaçak olarak bina dikiyorlar. Ruhsatını alıp nizami yapan vatandaşa haksızlık bu. Dahası imar durumu olmayan bir yerde kaçak inşaata nasıl izin verirsiniz. Belediye mecbur kalıyor gidip zabıt tutuyor. Bir de mühür vuruyor.

Ancak her zaman yaptıklarını yapıyorlar. Mühür fevki yapılarak inşaat aralıksız sürüyor. Vatandaş yine şikayetçi oluyor. Evraklar gidiyor geliyor. On Kaplan gücündeki sol yumruklu Hayri Türkyılmaz, umursamıyor bile. Ve herkesin gözü önünde kaçak inşaat tamamlanıyor.

Tam 5 kez ihbar edilmiş, öyle telefonla falan değil. Öyle isimsiz maille falan değil. Bizzat avukatlar aracılığı ile belgesiyle sabit. Ve bu bina tamamlanmış.

IMG 20220919 WA0023
IMG 20220919 WA0023

Eeee sen ne yapıyorsun ne iş görüyorsun Hayri Türkyılmaz. Sahilde konser düzenlemekle mi oluyor belediye başkanlığı? Hak hukuk aklına mazlumun çatısını başına yıkarken mi geliyor?

Burada da bitmiyor mesele. Kaçak yapılan ve kaçak zaptı tutulan, üzerine ceza yazılan bu bina restoran olarak hizmet vereceğini açıklıyor. Kaçak binaya Mudanya Belediyesi bir de ruhsat mı verdi? Vermediyse nasıl restoran açılış yapacak?

Mudanya’da gücünün yettiklerine 10 kaplan olan Türkyılmaz, Bademli’ye gelince süt dökmüş kediye dönüyor. Sadece Bademli değil tabi Çağrışan ve Mürsel için de geçerli. Solcu ama zengin seviyor, solcu ama garibin barakasını başına yıkıyor. Burgaz’da çadır yıkmaya kalkmışlığı var Türkyılmaz’ın kaçak diye (!)

Köylünün arazilerini satıp bankaya faize yatıran Türkyılmaz,bir yılda kaçak yapılara 200 milyon lira ceza kesmiş. Yani bu işi ranta çevirmiş durumda. Bas parayı yap kaçağı. Yıkmıyor nasıl olsa. Para veren altın bulsun.

Oysa aynı Mudanya Belediyesi,  Burgaz sahilinde çadırı yıkmaya kalktı kaçak diye. pes? Solculuk da paranın gücüne göre. Ne kadar kapital o kadar eşitlik. 

Bademli’de göz göre göre yapılan bu kaçak restoran, Hayri Türkyılmaz’ın boyalarını da bir kez daha dökmüş oldu. Utanmadan sıkılmadan bir de solculuk, adalet nutukları atıp duruyor.

Daha önemlisi de CHP Genel Merkezi ve Kemal Kılıçdaroğlu bu duruma ne der acaba? Mesela Bursa Milletvekilleri, il başkanı böyle bir rezilliğe ses çıkarır mı?

Mudanya Belediye Meclisi’ndeki CHP’li meclis üyeleri utanır mı vatandaşın içine çıkmaya? Çıkıp mecliste biz Bademli’deki kaçağa göz yumup garibin barakasını yıkmak için seçilmedik derler mi? Yoksa utanmadan sıkılmadan Mudanya’da yine gezebilirler mi?

Ne diyor du Kemal Kılıçdaroğlu, kul hakkı yedirmem. Yasal olmayan işlere imza atan memuru bürokratı affetmem! Buyrun o kaçak yapıya belediye başkanı da bürokratları da göz yumdu. Hadi CHP Bursa, hadi vekilleri, hadi meclis üyeleri. Buyrun Bu kanunsuz kaçak yapılan ve restorana dönüşen bina ile ilgili belediye başkanını disipline verin. Samimiyetinizi görsün vatandaş. 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Türk Devletleri Teşkilatı ve Küresel Güçler