a
  • Haberyum
  • Bursa
  • İnegöl Depremzede Ailelerin Tüm İhtiyaçlarını Karşılıyor

İnegöl Depremzede Ailelerin Tüm İhtiyaçlarını Karşılıyor

İnegöl Belediyesi, Uygunluk Hareketi ve Vefa Kümesi iş birliğinde Fazilet Beyazıt İmam Hatip Ortaokulun depremzede aileler için giysi yardımlarının dağıtıldığı bir merkez oluşturuldu. Burada hem depremzedelerin gereksinimleri fiyatsız olarak karşılanıyor hem de ailelerin çocukları oyun alanlarında eğlenceli anlar yaşayarak yaşadıkları felaketi unutmaları için dayanak veriliyor.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 11 ili etkileyen zelzele sonrası tüm Türkiye adeta seferber oldu. Herkes afetin bir yarasını sarmak için gayret ediyor. Bir yandan bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ederken, bir yandan da depremzede ailelerin farklı kentlere nakilleri gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda İnegöl’de pek çok depremzede aileye kucak açmış durumda. Hem mahallî idare hem vatandaşlar depremzede aileleri en güzel halde ağırlamak ve tüm muhtaçlıklarını karşılamak için yarış içerisinde.

MAĞAZA FORMATINDA YARDIM ALANI 

Bu kapsamda İnegöl Belediyesi, Yeterlilik Hareketi ve Vefa Kümesi iş birliğinde depremzede ailelerin bilhassa giysi noktasında gereksinimlerini karşılamak için bir merkez oluşturdu. Fazilet Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu Spor Salonunda fiyatsız giysi yardımları için stantlar kuruldu. Öğle 12.00 ile akşam 17.00 ortasında hizmet veren ve mağaza biçiminde oluşturulan merkezden depremzede aileler gereksinimi olan tüm kıyafetleri alabiliyor.

ÇOCUKLAR İÇİN AKTİFLİK ALANI OLUŞTURULDU

Alanda birebir vakitte çocuklar için de çeşitli etkinlikler hazırlandı. Aileleri muhtaçlıklarını karşılarken depremzede çocukların da felaket psikolojisinden bir an önce çıkabilmeleri için İnegöl Belediyesi Kent Tiyatrosu takımı salonda oyun ve aktiflik alanları oluşturdu. Burada çocuklar da keyifli anlar yaşayarak sarsıntının tesirinden kurtulmaya çalışıyor.

KULLANILMAMIŞ KIYAFET BAĞIŞI KABUL EDİLİYOR

Öte yandan, oluşturulan merkezde vatandaşların kıyafet bağışları da gereksinim sahiplerine ulaştırılmak üzere kabul ediliyor. Lakin yalnızca kullanılmamış kıyafet ve ayakkabılar kabul ediliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

“Deprem Çocukları Nasıl Etkiler? Çocuklara Deprem Nasıl Anlatılmalı?”