a

Hoş Geldin Alpiş Holding

Alpiş İnşaat, farklı sektörlerde gerçekleştirdiği yatırımlarıyla büyüdü Şimdiye kadar Alpiş Group olarak faaliyetlerini sürdüren

reklam

Alpiş İnşaat, farklı sektörlerde gerçekleştirdiği yatırımlarıyla büyüdü.

Şimdiye kadar Alpiş Group olarak faaliyetlerini sürdüren topluluk, yeni yapılanmasıyla  ‘Holding’kimliği kazandı.

Alpiş Holding, yeni kimliği ve yeni yatırımlarıyla Bursa ekonomisine, ülkemize katma değer kazandırmaya devam ederken, özelinde de müşterilerine de 7 farklı şirketteki faaliyetleriyle hizmet verecek.   

*​*​*

Genel bir kanı hakimdir hepimizde,

İnşaat denince, konut,

Konut denince de nedense inşaat akla gelir.

Oysa, inşaat, ülke ve kent ekonomileri bakımından  lokomotif sektördür.

İnşaat sektörü, ‘çoklu sektör’ (örneğin; demir-çelik, çimento, toprak, cam, mobilya vs) ve ‘farklı işkollarını’ (örneğin; boya, kireç, sıva, ahşap vs gibi.) ekonomi sisteme aktif olarak dahil eden piyasa yapıcı lokomotif sektör olarak varlığını sürdürmektedir.

İnşaat sektörü aynı zamanda, çağın gereklerine, kentin tarihi dokusuna, kent mimarisine, modern yapılaşmaya, kentsel konfor ve çevre değerlerine de katkı koyan ‘Kent vitrini’ dizayn eden sektördür.

Bursa özelinde, sektörün önemli temsilcileri faaliyet göstermekte.

Sektörde, etkin ve güçlü bir rekabet söz konusu iken, Alpiş İnşaat, sektör temsilcilerinden hiç biriyle rekabete girmeden, ama, ‘kendisine ancak kendisini rakip’ kabul eden ‘hep daha iyi olanı arayan’ bir anlayışla kendi menziline erişmeyi ilke olarak görmekte.

Başarının sırrı da bu anlayışta sanırım.

                 *​*​*

Alpiş İnşaat, 1993 yılından bu yana, kent vitrinine kazandırdığı birbirinden özel ‘prestijli projeleri’ ve 30 yıla yaklaşan tecrübesiyle sektörün lideri konumunda.

Bursa’daki sektör temsilcileri arasındaki haklı yerini çoktan almış durumda.

Konut üretiminde inşaat sektöründe kendi segmentinde öncülük rolünü üstlenen Alpiş İnşaat’ın Bursa’ya kazandırdığı projelerine ilgi büyük. 

Bursa merkezli faaliyet gösteren Alpiş İnşaat, örnek konut ve iş merkezi projeleriyle inşaat sektörüne yön veriyor.

Sertaç Karaalp yönetiminde, her geçen gün önüne yeni hedefler koyan, ve sektörde hızla büyüyen  Alpiş Group, bünyesine kattığı farklı sektör şirketleriyle   kısa bir süre önce ‘Holding’ kimliğini kazanarak, yoluna devam etmekte.

*​*​*

Bursa’nın köklü firmalarından Alpiş Holding, Yönetim Kurulu Başkanı Sertaç Karaalp, liderliğinde, Alpiş İnşaat, Karaalp İnşaat, TGJ Gayrimenkul, Almeda Eğitim Kurumları, Üçkaşık Gıda, Almeda Turizm ve Aralık Medya gibi 7 farklı şirketle, inşaattan eğitime, gıdadan turizme kadar farklı sektörlerde gerçekleştirdiği yatırımlarla ve güçlü yapısıyla holding kimliğine kavuştu.. 

Alpiş Holding, bundan böyle merkezden yönetim anlayışı ile kazandığı Holding yapısıyla, Bursa ve ülke ekonomisine katma değer üretmeye ve katkı sağlamaya devam edecek.

Alpiş Holding, şüphesiz önümüzdeki yıllarda gerçekleştirmeyi planladığı yatırımlarla faaliyet gösterdiği sektörlerdeki gücünü daha da artırmayı hedefliyor.

Bugüne kadar, Aden House, Alpiş Rezidance, Alpiş Tover, Alpiş Foresta Balat, Alpiş Plaza, Alpiş Villaları, Alpiş Hünkar Konokları, Alpiş Silva Balat, Alpiş Tuana Evleri gibi yüksek segment projelerine imza atan Alpiş Group, yeni ticari faaliyet kimliği Holding statüsüyle yeni projeleri hayata geçirmek için de hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor.  

Alpiş Holding Sertaç Karaalp’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’nda emin adımlarla yoluna devam ediyor.

Bursa ekonomisine yüksek katma değer üretmeyi, müşteri memnuniyetini öncelikleri olarak ilke edinen Alpiş Holding, müşteri odaklı bir yaklaşımla hizmet verirken, sektörel perspektif olarak modern dünyanın ve çağdaş kentleşmenin olmazsa olmaz unsurları; ‘mükemmellik, sorumluluk ve yenilikçilik’ gibi ‘inovatif’ yaklaşımı esas almakta.

Bu yaklaşımı, Bursa’ya kazandırdığı tüm projelerinde görmek mümkün.

Bu değerler ışığında Bursa’ya ve müşterilerine değer katan kurumlar arasında yer almayı fazlasıyla hak ediyor.

Bir not da biz düşelim:

Pandemi süreci nedeniyle sektörde, yaşanan kaygıların mı, yoksa gelecek döneme ilişkin umutlarn mı daha ağır bastığı gibi bir ikilem söz konusu.

Bu ikilemin sektör adına gerekçeleri de oldukça haklılık göstermekte.

Zira: 

*-Döviz kuru, enflasyon, faiz sarmalının ekonomi üzerindeki etkisi,

*-Çimento, akaryakıt, demir bitüm, boru gibi ana malzeme fiyatlarındaki  artışlar,

*-TÜİK İnşaat Maliyet Endeksi’ne göre inşaat maliyetlerinin son 16 ayın en yüksek seviyeye ulaşmış olması,

*-Sektörde yükselen borçluluk oranları, 

*-Sektörün özellikle artan maliyetler karşısında oluşan fiyat farklarının ne şekilde uygulanacağına yönelik belirsizliklerin bulunması.

Sektördeki öncü ve örnek yatırımlarıyla 300 aileye iş ve aş-ekmek kapısı açan Alpiş İnşaat’in, Holding yapılanmasıyla Bursa’mıza ve ülkemize çok daha yüksek katma değer, 

Bursalılara da çok daha fazla istihdam sağlayarak iş-aş ve ekmek kapısı olacağına inanıyorum.

Bir kez daha hoş geldin,‘Alpiş Holding’

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

CHP’nin ‘Darbe Çığırtkanı’O Vekil Kim?

HIZLI YORUM YAP