32,8560$% -0.61
36,0150€% 0.08
2.551,53%0,06
4.184,00%-1,32
16.760,00%-1,32
11.156,20%0,15
฿%
Ł%
Ξ%
%
Alaçatı’nın eski muhtarlarından Kazım Alkan’ın torunu olan ve İzmir’in Karşıyaka ilçesinde yaşayan iki çocuk annesi His Alkan Tengiz’in yakalandığı lösemi hastalığından kurtulması için Alaçatı ve Bodrum’da kök hücre ve kan bağışı kampanyası başlatıldı.
İzmir’deki özel bir hastanede kardiolog olarak görev yapan Prof. Dr. İstemihan Tengiz’in eşi ve iki çocuk annesi 42 yaşındaki His Alkan Tengiz geçtiğimiz kasım ayında lösemi hastalığına yakalandı. His Alkan Tengiz için aylarca kök hücre arandı. Ortaya pandemi dönemi girdi ve kök hücre bulunamayınca, 12 yaşındaki oğlu Tarduhan’a alınan ilik ile Mayıs ayında kök hücre nakil yapıldı. Tam iyileşti derken geçtiğimiz ay hastalığı yine ilerleyen Tengiz için Bodrum, Alaçatı ve İzmir’deki yakınları kök hücre ve kan bağışı kampanyası başlattı.
Bodrum Merkez, Turgutreis ve Ortakent Mahalleleri ile İzmir’de Türk Kızılay’ın yardımı ile düzenlenen kampanya, 19 Eylül Cumartesi günü de Alaçatı Pazar Yeri’nde 1850 Otel’in önünde, saat 09.30 – 17.30 saatleri ortasında gerçekleştirilecek. Duygu ve kök hücre bekleyen tüm hastalar için düzenlenecek kampanya için vatandaşlar takviyeye çağrıldı.
Covid-19 önlemini alan oteller dönemi sıkıntısız tamamlıyor