32,8560$% -0.61
36,0150€% 0.08
2.551,53%0,06
4.184,00%-1,32
16.760,00%-1,32
11.156,20%0,15
฿%
Ł%
Ξ%
%
Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı argümanıyla HDP Diyarbakır Vilayet Başkanlığı önünde evlat nöbeti başlatan ailelerin aksiyonu 329’uncu gününe girdi.
Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldığı argümanıyla 3 Eylül 2019’dan itibaren farklı kentlerden Diyarbakır’a gelerek HDP il binası önünde oturma aksiyonu başlatan aileler 329’uncu gününde de hareketlerini sürdürüyor. 18 Temmuz’da oturma hareketine katılan baba Nihat Aydın, oğlu Mehmet’in 5 yıl önce kandırılarak dağa kaçırıldığını söyledi. Aydın, “329 gündür burada bulunan ailelerle birlikte ben de onları görüp önceki hafta harekete katıldım. 2015’te benim oğlumu dağa çıkardılar. HDP’lilerde biraz vicdanları varsa bizim çocukları bize geri gönderirler. Kendi yöneticilerinden birinin çocuğu dağda var mı sanki? Kendi çocukları öteki okullarda, hoş okullarda okurken, bizim çocukları da dağa götürüyorlar. Garibanların çocuklarını dağa götürüyorlar. Sizin çocuklarınız niçin gitmiyor pekala? Şayet çok istiyorsanız kendi çocuklarınızı, kendi akrabalarınızı gönderin dağa. Demek ki bu yürek sizde yok. Oğlum, 13 yaşında okula giderken götürüldü. Şu anda 5 yıldır oğlumdan haber alamıyorum. Şayet oğlum benim sesimi duyuyorsa babasına dönsün. Gelsin adalete teslim olsun. Önümüz Kurban Bayramı ve ben evladıma bu bayram kavuşmak istiyorum” dedi.
Gözü dönmüş soyguncu, birebir kuyumcuyu birkaç dakika ortayla iki kere soydu