fbpx
a

Hayri başkan varken CHP’nin başka derde ihtiyacı yok!

Tartışmasız Bursa’nın en eğlenceli belediye başkanı CHP’li Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz. Yav, 8 yıldır başkanlık yapıyor, şöyle eli ayağı düzgün, tartışılmayacak bir tane hizmetini bulana aşk olsun.

Tartışmasız Bursa’nın en eğlenceli belediye başkanı CHP’li Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz. 

Yav, 8 yıldır başkanlık yapıyor, şöyle eli ayağı düzgün, tartışılmayacak bir tane hizmetini bulana aşk olsun. 

Sabah kalkıyor Hayri Bey. Mahalle kahvesinde çayla birlikte 2-3 dal sigara içip belediyeye geçiyor. Mesai avukatlarla başlıyor. Bugün kime dava açsak (!) Mudanya’da dava açmadığı kimse kalmadı diyorlar. Var mı aslı acaba?

Avukatlarla görüşme bitince sigara çay devam ediyor başkan. Bürokratları çağırıyor. Ne yapıyoruz falan derken o da bakıyor ki bir şey yapmıyorlar. 

Eee gündeme nasıl geleceğiz? Patlat bir kavga diyiveriyor danışmanları. Başkanında en sevdiği zaten hadi bakalım. 

Halkçılıktan demokrasiden vs dem vurup milletin olan arazileri 5’er 10’ar satışa çıkarıyor başkan. 

Paraları da bankaya yatırıyor. Hani kapitalist sistemin mihenk taşları olan bankada paracıklar nemalanıyor. 

Attığı her adımda tartışmaların odağına gelen Hayri Türkyılmaz, öğlen yemeğinin ardından eski defterleri karıştırmaya başlıyor. Aha da buldum. Büyükşehir Belediyesi’ne dava açalım. Çağırın avukatları. 

Yaz kızım! BUDO iskelesinin Büyükşehir’den alınarak bize verilmesine… 

Ya Hayri Başkan millete hizmet veriliyor orada. BUDO’yu atalım mı oradan? Çalıştıramıyorsalar versinler bize ben çalıştırırım.

Aman efendim yüzme havuzunu 2 yıldan fazla oldu çalışır halde aldık daha musluklarını açıp kendimiz bile yüzemedik.  Bu gidişle bizim dönemimizde kimseye nasip olmayacak orada yüzmek. 

Benim adım Hayri Türkyılmaz.  

Açın davayı. Ekrem başkana deriz o sefer koyar buraya. 

Gün biterken Hayri başkan tekrar bürokratları çağırıyor. Zeytinler toplanıp yağları çıkarıldı mı? 

Evet başkanım. Fotoğrafları çekip servis edin. Halkçı belediye nasıl olur görsünler. 

Böyle günler geçiyor işte. 

Başkan hiçbir şey bulamıyorsa, iktidara yürüyor, belediye girişindeki bekçiye yürüyor, olmadı Mütareke Meydanındaki martıya yürüyor. 

İlla kavga edecek birini buluyor anlayacağınız. 

Son olarak Hayri Türkyılmaz, İl Başkanı İsmet Karaca ve İP İl Başkanı Selçuk Türkoğlu’nun uzun süren polemikleri sonrası BUSKİ faturalarından katı atık bedellerinin çıkarılmasıyla ilgili Büyükşehir Belediye Meclis Kararını mahkeme taşımıştı. 

Büyükşehir Belediyesi su faturalarını düşürsün ama ilçe belediyeleri katı atık bedellerinden olmasın. 

Ne güzel dünya. 

Suyundan da koyun canıma değsin. 

Bunu bir de hukuk zaferi diye duyurunca Hayri bey, ilk ve en sert tepki ittifak ortağı İP’in İl Başkanı Selçuk Türkoğlu’ndan geldi. 

Ben size söyleyeyim İP’liler pek hazzetmiyor Hayri başkanı zaten. 

Halkçı belediye milletin cebinden üç kuruşu almak için yargıya giderken, sağcı belediye halkın cebine uzanan elin önüne geçiyor ve bir kez daha meclis kararı alarak BUSKİ faturalarına bu ücretin yansıtılmaması kararı alıyor.  

Büyükşehir Belediyesi’nin son meclis toplantısında Başkan Alinur Aktaş, şu açıklamayla halkçı (!) belediyeye ders veriyor; “Geçen yıl meclisimizde aldığımız kararla katı atık bedelini kaldırmıştık. CHP’li Mudanya Belediye Başkanı konuyu mahkemeye taşıdı ve bedelin yeniden alınmasını ‘hukuk zaferi’ diyerek duyurdu.

 Kendisine kötü bir haberim var. ‘Bugün katı atık bedelini almama kararımızı yeniledik.’ İfadelerini kullanırken sosyal medyadan da “ İsminin içinde ‘halk’ kelimesi geçen CHP’nin halkımızın cebinden ilave bir para çıkmasın diye alınan karara ‘yine’ ret oyu vermesini de kamuoyunun takdirine bırakıyorum.” İfadeleri ile bu kararı kamuoyuyla paylaştı. 

Yemin ederim Hayri Türkyılmaz’ın halkçılığına sokak kedileri bile inanmaz bu saaten sonra.  Solcuların CHP’li belediye ile imtihanı. 

Soldan çarklılar için adeta ateşten günler. Hadi izah edin bunu millete. Ben CHP’li seçmenin yerinde olsam gider o belediyenin önüne 6 oktan biri olan halkçılık ilkesinin açılımını asarım. 

Yetmez megafonla CHP’li belediyeyi yönetiyorsun Hayri Türkyılmaz, AK Parti kadar demokrat onun kadar halkçı ol bari derim. 

Gelinen noktada CHP’nin Hayri Türkyılmaz’la çetin imtihanı bitmeyecek gibi görünüyor. 

Gün bitmeden Hayri başkan hukuk zaferini sigara ve çayla kutlarken, bu kadar tepki alacağını bilmiyordu tabi. 

Bir iki kumbaralı ile kendini aklamak istese de o işen öyle olmayacağını anlamış olmalı. 

Allah yardımcınız olsun CHP’liler(!)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Biraz Düşünmek iyi Gelir!