a

Gösterişi yok hizmeti çok!

Tevazu ama tam tadında tevazu. Samimiyet ama tam kıvamında samimiyet. Çalışkan, becerikli, tuttuğunu koparmak ve adil bir başkan profili. O nedenledir ki partisinin üstünde oy aldı son seçimlerde. O derece sevdirmiş halka kendisini.  En küçüğünden en büyüğüne kadar bütün İnegöl tanıyor,sokakta selamlaşıyor, işi varsa başkanın yanında alıyor soluğu.

İnegöl Belediye Başkanlığı koltuğunu Alinur Aktaş’ın Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından devralan Alper Taban, o günden beri gösterişten ve hamasetten uzak kişiliği, samimi ve içten davranışları, vatandaşa hizmet etme gayreti ve azmi ile İnegöllülerin kalbinde taht kuruyor.

Alper Taban’ı her an vatandaşın içinde görebileceğiniz gibi her mahalleye yayılan projeleri, her kesime hitap eden etkinliklerde hemen yanı başınızda bulmanız mümkün. Mahallenin çocuğu belediyenin başkanı anlayacağınız. Bursa’nın en zor ilçelerinden biri gerçekte İnegöl.

Hem Tüm Türkiye Kafkaslar ve Balkanlar’dan alınan göçle oluşan demografik yapı,hem yüklü nüfusu ile geniş bir alana yayılan yerleşimiyle gerçenten 24 saat kesintisiz hizmetin sürmesi gereken merkezlerden birisi.

Sanayisinden turizmine, tarımından ticaretine kadar her alanda iddiası olan iddaalı hale gelen bir şehirden söz ediyoruz. Ve bu şehri adeta orkestra şefi gibi yöneten Alper Taban isminden. Pozitif enerjisiyle ilk temasınızda sizi alıyor.

Gençlerle,çocuklarla, yaşlılarla, iş insanlarıyla, işçiyle esnafla öyle güzel bir ritim tutturmuş ki biraz dikkat kesildiğinde nasıl güzel bir bağ kurduğuna şahit oluyorsunuz.

Tevazu ama tam tadında tevazu. Samimiyet ama tam kıvamında samimiyet. Çalışkan, becerikli, tuttuğunu koparmak ve adil bir başkan profili. O nedenledir ki partisinin üstünde oy aldı son seçimlerde. O derece sevdirmiş halka kendisini.  En küçüğünden en büyüğüne kadar bütün İnegöl tanıyor,sokakta selamlaşıyor, işi varsa başkanın yanında alıyor soluğu.

Her kesime zamanı var mesela. Haftanın bir günü öğrenciler projelerini başkanlarına anlatıyor. Allah’ı var o da onlara gereken her türlü desteği veriyor. Başka birgün bir bakıyorsunuz tarlada çiftçilerle beraber, bir bakıyorsunuz çarşıda esnafla sohbet edip çay içiyor. Gerçekten Örnek bir başkan portresi…

Birçok proje yapıyor İnegöl Belediyesi ve hepsi birbirinden önemli ve değerli. Semt semt mesela hava kirliliğini ölçüyorlar anlık. O gün o saatte kentin hangi mahallesinde hava kirliliği ne durumda biliyorsunuz. Otopark sorunun çözmek için en ufak alanı bile kullanıyor başkan. Yine parklar, dinlenme alanları hızla artıyor.

Şehirdeki tüm kültürler düzenlenen etkinliklerle kendisini gösterdiği gibi geleceğe taşınıyor. Gastro İnegöl örneğin şahane bir proje olarak hayat buluyor. İnegöl köftesinin hamburger versiyonu var deneyin derim. Bu projeler mesela birçoğu ödül alıyor örnek gösteriliyor.

AK Parti tarafından başlatılan Yüz yüze 100 gün projesi kapsamında İnegöl’de bir kez daha şahit olduk ki İnegöllü başkan Taban’ı çok seviyor ve bağrına basıyor. Niyetler halis olunca sonuç da böyle oluyor tabi.

Proje kapsamında sıkılmadık el girilmedik köy ve mahalle demiyorum sokak bile kalmadı . Her sokakta büyük bir ilgiye ve sevgiyle karşılandığına şahit olduk Alper Taban’ın.  İnsanların Taban’ı karşılarında gördüklerinde gözlerinin içinin parladığını, yüreklerin ısındığını,  yüzlerindeki o sevecen sevgiyi şahit olduk. Bu gerçekten inanılmazdı. Bunu sağlamak gerçekten olağanüstü bir başarı.

Başkan Taban’ın başarısının altında yatan en önemli neden ise iyi bir takım kurmuş olması. Gençlerle daha fazla haşır neşir olup, onlara fırat vermesi.  

Gözlemlerimiz kapsamında çalışkan, sevilen, sayılan belediye başkanları arasında yerini alan Alper başkan, tüm hizmetlerini vatandaşın maksimum kullanması için de ayrı bir çalışma yürütüyor.

 İnegöl Belediyesi ve kendi  sosyal medya hesapları çok etkili ve dikkat çekici bir şekilde kullanılıyor. Sosyal medya ekibi adeta bomba. Profesyonel şirketlere taş çıkarır inanın. Belediyede bir kere insanlar güler yüzle karşılanıyor. Herkese aynı saygı ve nezaket gösteriliyor. Basın ekibi, Özel Kalem Kadrosu gerçekten çok başarılı. Örnek işlere imza atıyorlar kısıtlı kadroyla.

Yüz yüze 100 gün programı kapsamında vekillerle akşama kadar gezen Alper Taban için tek bir olumsuz cümle duymadık vatandaşın ağzından Allah için.

Bir belediye başkanı vatandaşla bu kadar mı güzel iletişim kurar bu kadar mı kenti aile ortamına çevirir? Bravo gerçekten. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gönüllere gireceksiniz dediği noktada Alper Taban. Girmiş gönüllere taht bile kurmuş.

Yüz yüze 100 gün programı kapsamında bir çok ilçedeki durumu gördüm yakından tanık oldum. Anketlerde ortaya konulanlarla sahadaki durum gerçekten taban tabanı birbirine zıt. Vatandaş kendisine hizmet eden siyaseti de isimleri de sahipleniyor.

Gönül bağı kuruyor. Öyle laf olsun diye sahte tavırlar da almıyor. Vatandaş net kendisine gelen de net olursa sorun olmuyor. Sahada AK Parti inanılmaz bir rüzgar estiriyor.

 Vatandaş AK Parti’ye ve gerçekten samimiyetle hizmet veren belediye başkanlarına gereken desteği veriyor, ilgi ve alakasını eksik etmiyor. Alper Taban örneği dikkatle takip edilmesi gereken örneklerden biri.

Bir belediye başkanının nasıl vatandaşın gönlüne gireceğinin canlı göstergesi. Siyasetçilerin örnek alması gereken bir kişilik. Alper Taban gibi karakterlerin siyasette daha fazla olması siyaseti de hizmeti de daha ileriye taşır. 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Sahada Çavuşoğlu Rüzgarı!