a

Gemlik’te kılıçlar çekildi…

Aslında yerel seçimlerde Gemlik’in el değiştirmesinin ardından kısa bir süre sakinlik ve ardından AK Parti ile CHP arasındaki ciddi bir mücadele başlamıştı...

Aslında yerel seçimlerde Gemlik’in el değiştirmesinin ardından kısa bir süre sakinlik ve ardından AK Parti ile CHP arasındaki ciddi bir mücadele başlamıştı. 

Üstelik AK Parti muhalefeti ile karşılaşan tek CHP’li Mehmet Uğur Sertaslan oldu açıkçası. Nilüfer ve Mudanya’da maşallah buzlu şerbetlerden olsa gerek boğazlar şişik pek ses çıkmıyor. AK Parti Gemlik İlçe Başkanı Mehmet Şamil Yiğit, ilk günden itibaren düştü Mehmet Uğur Sertaslan’ın peşine. 

Siyasi mücadele halk adına ve hizmet adına yapıldığında yapılan memleketlere faydası oluyor. Ancak asla bu polemik olsun da ismimiz gündeme gelsin tadında olmamalı. Bugüne kadar takip ettiğimiz kadarıyla Gemlik’teki tartışmaların Gemlik’e faydası oldu. Gemlik’i aşan tartışmaların ise olmadı. 

Şimdi iki tane bakan Bursa’ya gelip Gemlik’teki Togg fabrikasını ziyaret ediyor. Ancak Gemlik’in CHP’li Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertarslan’ı davet etmiyorlar. Buna oldukça alınan Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik Belediye Meclisi toplantısında açıyor ağzını yumuyor gözünü. 

“Gemlik Togg Fabrikasına gelip de belediye başkanını çağırmayanı ben sahiplenmem.” 

Sözleri ile  Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ve AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Şamil Yiğit arasında Meclis’te tartışma başlıyor. 

Başkan Sertaslan: “Bakan gelmiş TOBB’un Başkanı gelmiş Kaymakam orada, milletvekili orada şehrin belediye başkanına şey yok ” diyor. 

Neyse tarışma uzayıp gidiyor. 

Çok sinirlendiği o kadar bell ki ağzından fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye’ye ait olan yerli otomobil için “milli değil” sözleri çıkıyor ve devamında, “Togg AK Parti’nin projesidir. Milli falan değil” ifadelerini kullanıyor. 

Sertaslan, “Togg milli falan değil. Beni sahiplenmeyeni ben de sahiplenmem. Cumhuriyet Halk Partisini, İyi Partiyi sahiplenmeyen Togg’u ben sahiplenmem. Togg’un resmini yapacakmışız, AK Parti’nin projesi o, milli falan değil” ifadeleri ile noktayı koyuyor ve tatışmanın büyümesi üzerine de meclise15 dakika ara veriyor. 

Tartışma dünde sosyaıl medya üzerinden devam etti. AK Parti Gemlik İlçe Başkanı Mehmet Şamil Yiğit, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı;

“Bugün Sahiplenmediğiniz, “AKP’nin otomobili” olarak tabir ettiğiniz, Togg için her zaman vardınız; isteseydiniz her zamanda olurdunuz ama siz istemediniz. çünkü bu projeyi kabullenemediniz! Bu işler sadece SELFİE çekmekle olmuyor, Hizmet yapın hizmet.. Gemlik’imize Togg fabrikası kurularak başımıza bir talih kuşu kondu ama siz Gemlik’in Belediye Başkanı olarak ağlamaktan ve acıtasyon yapmaktan başka naptınız? AK Parti; dünya çapında vizyonlu projeler üretirken siz sadece uzaktan bakıp eleştiri yapmakla yetineceksiniz!!” 

Karşılığında ise  Gemlik Belediye Başkanı Mert Dimili seri paylaşımlarla Togg fabrikasına gereken ilgiyi göstermelerine, temas kurmaya uğraşmalarına rağmen yok sayıldıklarını aktardı. Dimili, hazırlattıkları broşürlerde bile Togg’a yer verildiğini hatırlattı. 

Belli ki Togg üzerinden tartışma yürüyecek. Tabi burada Togg’dan önce CHP-AK Parti mücadelesi için seçilen sahanın Gemlik olduğunu görüyoruz. 

Yani Gemlik ismini ve tartışmalarını daha çok duyacağız

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Özel yapılacak