a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Dayanışma Marketi yardımları depremzedelerle buluşturuyor

Dayanışma Marketi yardımları depremzedelerle buluşturuyor

Nilüfer Belediyesi, Bursa’ya gelen depremzedelerin gereksinimlerini karşılamaları için Dayanışma Marketi’ni hayata geçirdi. 

Bursa’ya taşınan afetzedeler,  yardımseverlerin takviyesi ile oluşturulan Üçevler Spor Tesisi’ndeki Dayanışma Marketi’nden gereksinimlerini alabiliyor.

Deprem bölgesi için dayanak çalışmalarını artırarak sürdüren Nilüfer Belediyesi, hem bölgeye yardımcı takım ve gereksinimleri yolluyor hem de Bursa’ya gelen afetzedelerin yaralarının sarılması için çalışıyor. Bursa’ya yerleşen depremzedelerin temel gereksinimlerini karşımaları için Nilüfer Belediyesi, Üçevler Spor Tesisleri’nde Dayanışma Marketi açtı. 

Kuru besin, konserve,  kutu süt, hijyen gereci, bebek bezi, bebek maması, giysi, ayakkabı, nevresim, battaniye, yorgan üzere temel gereksinim materyallerinin yer aldığı Dayanışma Marketi  saat 10.00 ile 20.00 ortasında  hizmet veriyor. 

Yardımsever vatandaşlar da  Nilüfer Belediyesi toplumsal medya hesaplarında daima güncellenerek yayınlanan gereksinim gereçlerini, afetzedelere ulaştırılması için Üçevler Spor Tesisleri’ne  getirmeye devam ediyor. Böylelikle yardımlar direkt muhtaçlık duyan depremzedelere ulaşıyor. 

Hatay Samandağ’da vatandaşların barınmaları için çadır kent kurma çalışmalarını da sürdüren Nilüfer Belediyesi, bölgeye yeni takımlar yolladı. 3 zabıta,  bir zabıta aracı, 3 paklık vazifelisi, bir çöp kamyonu ve  üç çöp konteyneri, dezenfektan gereçleri ile teknik grup Hatay’a hakikat yola çıktı. 

Ekibi belediye binası önünden uğurlayan Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, “Bölgeye istekli olarak gitmek istediniz bunun için ayrıyeten teşekkür ediyorum. Orada kaideler güç, sizin de elinizden geleni yapacağına eminim.  Oradaki beşerler kendilerine bir elin değmesini istiyor, bizler de o el olacağız.  Onlara dokunup yaşadıkları travmayı azaltamaya çalışacağız” diye konuştu.  

Nilüfer Belediyesi, Kızılay Kan Merkezi ile birlikte sarsıntı bölgesindeki yaralılar için kan bağışı kampanyasını da sürdürüyor. Bursa Kızılay Kan Bağışı Merkezi , Halk Evi’nde 14 ve 15 Şubat tarihlerinde gün uzunluğu  belediye çalışanları ve vatandaşlardan kan bağışı aldı. 
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Depremzede çocuklar için oyuncak kumbarası