a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Cumhuriyet Meydanı Bursa Türk Dünyası Kültür Başkenti Etkinlikleriyle Coştu

Cumhuriyet Meydanı Bursa Türk Dünyası Kültür Başkenti Etkinlikleriyle Coştu

Orhangazi Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Bursa Türk Dünyası Kültür

Orhangazi Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Bursa Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri düzenlendi. Etkinlikler 3 Ağustos  Çarşamba günü Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldı. Etkinliklere Orhangazi Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Belediye Başkanı Bekir Aydın, İlçe Emniyet Müdürü Ercan Gültaş, Ak Parti Orhangazi İlçe Başkanı Gökhan Ulusu, Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti ilçe teşkilatı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Orhangazi Belediyesi yaz aylarında temposunu artırarak çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar arasında özellikle kültürel organizasyonlar dikkat çekiyor. Bu çerçevede Cumhuriyet Meydanı’nda 3 Ağustos Çarşamba Günü, Bursa Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri düzenlendi. Orhangazililer tarafından ilgiyle karşılanan etkinliklerde Mehteran Konseri, Kılıç Kalkan ekibi ve Halk Oyunları sunumu, Karagöz Hacivat gösterisi ve konser performansı İzleyicilerin beğenisine sunuldu.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, İlerleyen günlerde kültürel çalışmalarına hız katarak devam edeceklerini vurgulayarak,“ Bu akşam gerçekten çok güzel bir gece oldu. Bana göre sanatın hepsi güzeldir fakat sanat eğer kültürünüzle birleşiyor, sizlere tarihin sayfalarından geçmişinizin, kültürünüzün rengini, sesini hatta kokusunu getiriyorsa o çok daha güzeldir.“ Dedi. Başkan Aydın sözlerini “ Her zaman söylediğim gibi Kültür çalışmaları Belediyecilik anlayışımızın olmazsa olmazlarındandır. Elimizde olmayan bazı nedenlerden dolayı 2020-2021 yıllarında kültürel çalışmaları İstediğimiz ölçüde yapamadık. Ama artık hem İmkânlarımızın gelişmesi hem de inşallah salgın hastalığının etkilerinin kısıtlama bağlamında iyice azalması nedeniyle çalışmalarımıza hız katarak devam edeceğiz. Bunlardan birisini de Çarşamba akşamı Cumhuriyet Meydanında hep birlikte yaşadık.“ Şeklinde sürdürerek, açıklamasına “ Çarşamba akşamı Cumhuriyet Meydanında Büyükşehir Belediyemizle birlikte tertip ettiğimiz, Bursa Türk Dünyası Kültür Başkenti kapsamındaki kültürel etkinliklerimizde bizlerle birlikte neşelenen, bizlerle birlikte eğlenen bütün hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Ayaklarınıza sağlık. “ Cümleleriyle son verdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Zabıtadan Fırınlara Sıkı Denetim